Skip to content

Co to jest układanie nawyków i jak może ci pomóc? – LifeSavvy

9 de luty de 2023
20410bf8

Nowe nawyki są trudne do wdrożenia. Niezależnie od tego, czy jest to coś prostego, jak picie większej ilości wody, czy większy cel, taki jak ćwiczenie określonej liczby razy w tygodniu, może istnieć sposób, aby to ułatwić.

Układanie nawyków pomaga dołączyć nowy nawyk do istniejącego, dzięki czemu będziesz bardziej skłonny do trzymania się celu.

Koncepcję opracował SJ Scott, autor m.inUkładanie nawyków: 97 drobnych zmian w życiu, które zajmą pięć minut lub mnieji opiera się na tym, jak już działają nasze mózgi. Połączenia neuronowe w naszych umysłach są najsilniejsze z nawykami, które już mamy i praktykujemy. Ma sens, prawda? Układanie nawyków wykorzystuje te istniejące połączenia, przyczepiając się do nowego nawyku.

Na przykład, jeśli chcesz pić więcej wody, dodaj ją do istniejącego nawyku. Jeśli bierzesz witaminy lub lekarstwa rano, jest to konkretny nawyk, który już się utrwalił. Aby nabrać nawyku, po zażyciu pigułek napełnij kubek wodą i wypij. Z biegiem czasu te nawyki zaczną się łączyć i będziesz bliżej celu.

„W trakcie intensywnego trybu życia, układanie nawyków może być również pomocne, ponieważ nowe nawyki często wydają się mniej jak„ dodatek ”, gdy są powiązane z czymś, co i tak już robisz” – powiedziała dr Melissa Ming Foynes, licencjonowana specjalistka ds. psycholog. „To podejście może sprawiać wrażenie bardziej zintegrowanego, a przez to mniej przytłaczającego”.

Jeśli masz trudności z przyjęciem nowych nawyków, układanie w stosy może być warte spróbowania.

[Via Real Simple]

Czy ten post był pomocny?