Skip to content

Czy potrzebujesz Amazon Prime, aby korzystać z Amazon Echo?

7 de lipiec de 2021
img 5963ee00610cf

Popularny system głośników Echo firmy Amazon (i towarzysząca mu osobista asystentka Alexa) wydaje się całkowicie związany z ekosystemem Amazon, ale czy to oznacza, że ​​potrzebujesz konta Prime, aby skorzystać z Echo?

Sztuczki Echo dla wszystkich: zapytania Alexa, sport, ruch uliczny, podcasty i więcej

Możesz absolutnie korzystać ze wszystkich produktów Echo, w tym między innymi z Echo, Echo Dot i Echo Show bez kupowania członkostwa Prime. zdecydowana większość funkcji są dostępne niezależnie od tego, czy masz konto Prime, w tym szeroki zakres funkcji, o których pisaliśmy tutaj w How-To Geek.

Członkostwo Sans Prime umożliwia korzystanie z funkcji komunikacyjnych Echo, aby dzwonić i wysyłać wiadomości do znajomych, a także używać urządzeń Echo jako systemu domofonowego w domu. Podobnie, nie potrzebujesz Prime, aby zadawać ogólne pytania Alexa, sprawdzać pogodę, natężenie ruchu lub wyniki sportowe, ustawiać alarmy i zegary ani dodawać rzeczy do listy zakupów. Możesz nawet słuchać wiadomości, a także słuchać podcastów .

Nawet niektóre funkcje, które wydają się być funkcjami premium, są bezpłatne, w tym możliwość rozszerzenia echa o umiejętności innych firm, które pozwalają wykonywać różne zgrabne rzeczy, takie jak sterowanie centrum multimedialnym za pomocą głosu lub wyzwalacza produkty smarthome, takie jak Twoje światła.

To dobra wiadomość! Otrzymujesz dostęp do prawie wszystkiego w cenie samego urządzenia Echo. Teraz rzućmy okiem na to, czego brakuje (i jak wypełnić największą dziurę bez tworzenia Prime).

Sztuczki Echo dla subskrybentów Prime: zakupy, ekskluzywne oferty i muzyka

Są trzy rzeczy, których przegapisz, jeśli używasz Echo bez konta Prime. Pierwsze dwa brakujące elementy mogą, ale nie muszą, mieć dla Ciebie znaczenie: zakupy aktywowane głosem i ekskluzywne oferty dla posiadaczy Primer z jednostkami Echo.


Chociaż nie wszyscy uważają, że akt proszenia Alexy o kupienie czegoś jest szczególnie atrakcyjny – wiem, że zamiast tego lubię porównywać zakupy w Internecie, przeglądać recenzje i ręcznie zamawiać przedmiot – całkiem fajnie jest łatwo zmienić zamówienie z kuchni, gdy tylko zdaj sobie sprawę, że go zabrakło, po prostu mówiąc Alexie, aby to zrobiła. Bez Prime tracisz supermoc „przyszłość to teraz”.

Czy potrzebujesz Amazon Prime aby korzystac z Amazon Echo

Ponadto Amazon mocno promował korzystanie z systemu Echo, oferując oferty tylko Echo członkom Prime, w których tymusieć zamów przedmiot za pośrednictwem Alexy, aby uzyskać zniżkę lub w ogóle uzyskać przedmiot – dość sprytny sposób na to, aby ludzie korzystali z systemu, który w przeciwnym razie byłby obojętny na wypróbowanie.

Te problemy niekoniecznie są łamanymi umowami dla większości ludzi, ale duża funkcja, której na pewno przegapisz w Prime Music bez konta Prime. Po wyjęciu z pudełka dostęp do biblioteki Prime Music, w której możesz wydawać Alexa proste polecenia, takie jak „Alexa, zagraj w alternatywny rock” lub „graj ​​w Billy Joel” i uzyskaj łatwy dostęp do milionów utworów w bibliotece Prime, jest funkcja, którą uwielbia większość użytkowników Echo, w tym ja.

Nie wszystko jest stracone na froncie muzycznym, jeśli nie masz Prime. Przyjrzyjmy się, jak wypełnić lukę pozostawioną przez Prime Music innymi usługami muzycznymi i treściami.

Jak wypełnić główną lukę muzyczną?

Istnieje kilka sposobów na wypełnienie luki w doświadczeniu Alexa pozostawionej przez brak biblioteki Prime Music i sposób, w jaki to zrobisz, zależy w dużej mierze od tego, jak chcesz angażować się w swoją muzykę.


Jeśli interesuje Cię przede wszystkim używanie Echo do ambientowej muzyki w tle, niekoniecznie skupiającej się na konkretnych utworach, użyj Pandora z Echo to świetny wybór. Możesz korzystać z bezpłatnego konta Pandora z reklamami lub 36 USD rocznie za usługę premium bez reklam. Aktywacja Pandory za pomocą Echa jest tak prosta, jak otwarcie menu „Książki i muzyka” w aplikacji Alexa i podłączenie danych logowania pod wpisem Pandora.

Jeśli pragniesz bardziej skoncentrowanego doświadczenia, w którym możesz wybierać poszczególne utwory i tworzyć listy odtwarzania, Spotify kosztuje 9,99 USD miesięcznie (bezpłatna opcja nie działa z Echo) i można ją łatwo połączyć w tym samym menu „Książki i muzyka” w aplikacji Alexa. Jeśli wybierasz się z Pandorą lub Spotify, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym zmiany domyślnej usługi muzycznej w Echo. Bez zmiany musisz podać nazwę usługi, taką jak „Alexa, zagraj w stację Pearl Jam na Pandorze”, ale przy domyślnym przełączeniu na tę usługę nie musisz już wywoływać jej po imieniu.

1625646280 116 Czy potrzebujesz Amazon Prime aby korzystac z Amazon Echo

W przypadku usług, które nie mają bezpośredniego wsparcia Echo (lub wymagają usługi premium), zawsze możesz — kosztem utraty integracji głosu z Alexą — po prostu sparować urządzenie mobilne z Echo przez Bluetooth.

Ponadto, jeśli chcesz uzupełnić te dwie usługi przesyłania strumieniowego własną muzyką, możesz również przesłać do 250 plików MP3 na swoje konto Amazon (nie jest wymagane członkostwo Prime), a będą one dostępne za pośrednictwem Twojego Echo.

Wreszcie, jeśli nie masz pewności, czy wybrać dedykowaną usługę przesyłania strumieniowego, zalecamy przeczytanie naszego zestawienia wszystkiego, co otrzymujesz na koncie Amazon Prime. Oferty Prime mogły być rzadkie w tamtych czasach, ale jeśli rozważasz płacenie 36-120 USD rocznie tylko za strumieniowanie muzyki, możesz ponownie rozważyć i zapłacić 99 USD za Prime, gdzie dostaniesz nie tylko Prime Music, ale także ogromny stos innych korzyści, takie jak nieograniczone miejsce na zdjęcia, przesyłanie strumieniowe wideo, bezpłatne książki i książki audio i nie tylko.

Czy ten post był pomocny?