Skip to content

Jak korzystać z Amazon Echo jako głośnika Bluetooth?

15 de lipiec de 2021
img 5679cf5ab2cba

Amazon Echo to bardzo sprawny głośnik, który z łatwością wypełni pomieszczenie dźwiękiem. Chociaż możesz odtwarzać muzykę bezpośrednio z samego urządzenia, oto jak podłączyć smartfon lub tablet do Amazon Echo i używać go jako głośnika Bluetooth.

Istnieje kilka usług muzycznych wbudowanych w Echo, w tym Spotify, Pandora i własna usługa Amazon Prime Music, ale jeśli chcesz mieć możliwość odtwarzania czegokolwiek z głośnika Echo, możesz podłączyć telefon lub tablet i używać go jako zwykły głośnik Bluetooth.

Jednak nie ma mechanizmu, aby używać go w trybie głośnomówiącym, a jeśli wykonujesz lub odbierasz połączenia za pomocą smartfona, gdy jest on sparowany z Echo, połączenia nie zostaną przekazane do głośnika. Podobnie wiadomości tekstowe nie mogą być odczytywane w Echo, a powiadomienia na urządzeniu nie będą przekazywane do głośnika Echo.

Jak sparować urządzenie z poleceniem głosowym?

Największym atutem Amazon Echo jest sterowanie głosowe, więc naturalne jest, że możesz zainicjować proces parowania swoim głosem. Zanim przejdziesz dalej, upewnij się, że masz pod ręką urządzenie, które chcesz sparować, i że wiesz, gdzie znajduje się menu ustawień Bluetooth dla Twojego urządzenia. Będziemy sparować iPhone’a z Echo, więc jeśli masz iPhone’a lub iPada, które możesz śledzić bezpośrednio, w przeciwnym razie dostosuj je do swojego urządzenia.

Aby rozpocząć proces parowania, upewnij się, że w urządzeniu mobilnym jest włączony Bluetooth, a następnie wydaj następujące polecenie:

Alexa, para.


Alexa odpowie, mówiąc, że jest gotowa do sparowania i że powinieneś sprawdzić ustawienia Bluetooth na swoim urządzeniu. Na iPhonie znajdziesz ustawienia Bluetooth w Ustawienia> Bluetooth. Tam zobaczysz wpis dotyczący Echa:

Jak korzystac z Amazon Echo jako glosnika Bluetooth

Wybierz wpis, aby zakończyć proces parowania.

Jak sparować urządzenie z aplikacji Alexa?

Oprócz parowania za pomocą polecenia głosowego, możesz również otworzyć aplikację Alexa na telefonie lub tablecie i tam zainicjować proces parowania.

Zacznij od dotknięcia ikony menu w lewym górnym rogu.

1626328625 27 Jak korzystac z Amazon Echo jako glosnika Bluetooth

Wybierz „Ustawienia”.

1626328625 974 Jak korzystac z Amazon Echo jako glosnika Bluetooth

Wybierz swoje Echo z listy w górę.

1626328625 747 Jak korzystac z Amazon Echo jako glosnika Bluetooth

Na następnym ekranie dotknij „Bluetooth”.

1626328625 454 Jak korzystac z Amazon Echo jako glosnika Bluetooth

Tutaj możesz wybrać „Tryb parowania”, aby rozpocząć proces parowania, lub jeśli chcesz usunąć urządzenia Bluetooth z echa, możesz wybrać „Wyczyść”, aby całkowicie wyczyścić listę parowania Bluetooth.

1626328625 297 Jak korzystac z Amazon Echo jako glosnika Bluetooth

Po wybraniu „Trybu parowania” aplikacja wyświetli wyskakujące okienko z informacją, że jest w trybie parowania.

1626328625 227 Jak korzystac z Amazon Echo jako glosnika Bluetooth

Stąd musisz przejść do ustawień Bluetooth na swoim urządzeniu, aby podłączyć Echo do telefonu lub tabletu, po prostu wiersz w poprzedniej sekcji.

Używanie i ponowne łączenie sparowanego urządzenia

Po sparowaniu urządzenia możesz natychmiast zacząć używać Echo jako głośnika Bluetooth dla dowolnej usługi przesyłania strumieniowego, podcastu lub wideo na telefonie lub tablecie. Gdy opuścisz obszar, Twoje urządzenie i Echo rozłączą się. Gdy wrócisz do głośnika w przyszłości, przypomni on Twoje parowanie i możesz ponownie połączyć urządzenie za pomocą polecenia:

Alexa, połącz się.


Polecenie zawsze ponownie łączy echo z ostatnio sparowanym urządzeniem. Jeśli Twoje Echo nie paruje się z urządzeniem, którego aktualnie używasz, może być konieczne ponowne sparowanie go z Echo, aby rozwiązać wszelkie problemy z łącznością.

Czy ten post był pomocny?