Skip to content

Czy słomka pomaga pić więcej wody? – LifeSavvy

18 de styczeń de 2023

Słoik jest wypełniony wodą, cytryną i limonkami, a z góry wystają dwie metalowe słomki.

Dla wielu odpowiednie nawodnienie jest celem na nowy rok, ale jest to nawyk, który możesz wdrożyć bez względu na porę roku. Może istnieć prosty sposób na picie większej ilości wody — słomka.

Kiedy pijesz przez słomkę, prawdopodobnie wypijesz więcej, niż gdybyś tylko popijał z kubka lub butelki z wodą.

Istnieje kilka powodów, dla których słomka może pomóc Ci pić więcej wody. Po pierwsze, jest to po prostu wygodniejsze według Kristen Kizer, zarejestrowanej dietetyczki klinicznej w Houston Methodist Hospital, która rozmawiała z Huffington Post. Kizer wyjaśnił, że jest bardziej prawdopodobne, że będziesz pić z butelki lub kubka z wodą, jeśli nie będziesz musiał ciągle otwierać pokrywki. Co więcej, nie musisz podnosić go tak bardzo, aby z niego popijać. Nie lekceważ potęgi ułatwiania czegoś.

Czy slomka pomaga pic wiecej wody – LifeSavvy

Jeśli chodzi o drugi powód, w rzeczywistości częściej połykasz większe ilości, pijąc przez słomkę. Chociaż może się to nie wydawać, prawdopodobnie pijesz dłużej i jako taki nieumyślnie pijesz więcej.

Nie oznacza to jednak, że słomki nie mają wad. Kiedy pijesz przez słomkę, połykasz również powietrze, co może prowadzić do nadmiaru gazów i wzdęć. Jeśli zwracasz uwagę na swój wygląd, marszczenie, którego używasz podczas popijania przez słomkę, może prowadzić do dodatkowych zmarszczek na ustach.

Jeśli jednak nie masz nic przeciwko tym potencjalnym upadkom, picie przez słomkę może pomóc Ci osiągnąć te cele związane z nawodnieniem.

Czy ten post był pomocny?