Skip to content

Czy spanie na lewym czy prawym boku jest lepsze? – LifeSavvy

1 de lipiec de 2023

Kobieta śpi na boku w łóżku.

Jeśli chodzi o dobry sen, być może zastanawiałeś się, czy pozycja, w której śpisz, ma znaczenie. Uwaga spoiler: to ma znaczenie a działka. Ale w przypadku osób śpiących na boku, czy jest jakaś różnica między spaniem na lewym lub prawym boku?

Spanie na lewym boku móc mają więcej zalet niż spanie po prawej stronie, ale badania nie są w 100% rozstrzygające i pozostawiają dużo miejsca na elastyczność.

Podczas gdy spanie na plecach zapewniało najlepszą pozycję do spania, eksperci znajdują mnóstwo korzyści ze spania na boku. Spanie na boku nie tylko pomaga zmniejszyć chrapanie, ale może być łatwiejsze w przypadku bólu dolnej części pleców i wygodniejsze dla osób cierpiących na przewlekłe bóle stawów i ciała.

Czy spanie na lewym czy prawym boku jest lepsze –

Ostatecznie najlepsza pozycja do spania sprowadza się do osobistych preferencji i potrzeb. Niektórzy ludzie znajdują komfort i lepszy sen na lewym boku, podczas gdy inni przysięgają na prawy bok… a jeszcze inni twierdzą, że najlepiej śpi się przodem lub tyłem.

Kluczem jest słuchanie swojego ciała i wybranie pozycji, która pozwoli Ci się zrelaksować i zapaść w wygodny, wysokiej jakości sen. Ważne jest również, aby zainwestować w dobry materac i poduszkę, które w pełni podtrzymują ciało w preferowanej pozycji spoczynkowej.

Obecnie nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na idealną pozycję do spania. Wszystkie mają wady i zalety i lepiej pasują do różnych osób. Spróbuj poeksperymentować, aby zobaczyć, która pozycja jest dla Ciebie najwygodniejsza i pozwala na najlepszy odpoczynek.

Czy ten post był pomocny?