Skip to content

Czy widok jednego karalucha oznacza, że ​​masz więcej? – LifeSavvy

27 de czerwiec de 2023

Karaluch siedzący na rogu budynku

Nie ma nic bardziej przerażającego niż widok karalucha pełzającego po twojej kuchni – lub gdziekolwiek w domu. Może od razu sprawić, że poczujesz potrzebę wezwania eksterminatora lub wyszorowania każdego centymetra domu. Oczywiście możesz się również zastanawiać, czy wokół nie czai się więcej karaluchów.

Jeśli zobaczysz jednego karalucha, prawdopodobnie masz w domu o wiele więcej, których jeszcze nie zauważyłeś. Tak więc, chociaż byłoby miło, gdyby karaluchy były robakami typu „jeden i skończony”, zwykle spędzają czas w grupach.

Karaluchy to nocne stworzenia, które zwykle wychodzą, gdy jest ciemno, więc logiczne jest, że nie zobaczysz wielu z nich pełzających w ciągu dnia. Ale jeśli jesteś nocną sową i włączasz światło w kuchni na przekąskę o północy, możesz zobaczyć, jak kilka z nich rozprasza się i próbuje ukryć – i prawdopodobnie stracisz apetyt.

Czy widok jednego karalucha oznacza ze ​​masz wiecej – LifeSavvy

Jeśli ty Do zobaczysz płoć (lub więcej niż jednego) na otwartej przestrzeni w ciągu dnia, twój problem może być jeszcze gorszy. W domu jest tylko tyle miejsc, w których karaluchy mogą się ukryć i gniazdować. Po zapełnieniu tych obszarów owady są wypychane z powodu przeludnienia.

Niezależnie od tego, czy zobaczysz jednego karalucha, czy kilka, prawdopodobnie masz inwazję na rękach, jeśli czołgają się po kuchni w ciągu dnia.

Najlepszym sposobem na pozbycie się inwazji karaluchów jest zabicie karaluchów, które widzisz w zasięgu wzroku, i rozważenie użycia przynęty na karaluchy i środka owadobójczego, aby uniemożliwić im zadomowienie się w domu. Jeśli nadal masz problemy, skontaktuj się z lokalnym eksterminatorem w celu uzyskania pomocy.

Czy ten post był pomocny?