Skip to content

Dlaczego powinieneś umieścić filtr do kawy w swojej roślinie doniczkowej – LifeSavvy

19 de luty de 2023

Kobieta uśmiecha się z rośliną

Jeśli jesteś nowym właścicielem roślin lub po prostu nie do końca opanowałeś rutynę pielęgnacji roślin, wiesz już, że opieka nad dziećmi roślin może być skomplikowana — zwłaszcza jeśli chodzi o ich odpowiednie podlewanie. Na szczęście jest na to sposób, a jeśli pijesz kawę, prawdopodobnie masz już wszystko, czego potrzebujesz.

Używanie filtra do kawy w roślinie doniczkowej może pomóc w problemach z drenażem i pomóc roślinie w zatrzymywaniu wilgoci.

W przypadku roślin doniczkowych szczególnie ważne jest pamiętanie o glebie podczas podlewania, w przeciwnym razie będziesz mieć brudny bałagan w domu. Cały ten brud może z łatwością przedostać się przez otwory drenażowe na cały blat, a jeśli jest wystarczająco zły, może nawet spowodować zatkanie otworów. Ostatecznie może to również prowadzić do zgnilizny korzeni i obumarcia rośliny. Ale filtr do kawy może pomóc.

Dlaczego powinienes umiescic filtr do kawy w swojej roslinie doniczkowej

Oczywiście możesz użyć żwiru, aby temu zapobiec, ale jeśli go nie masz i nie chcesz iść do sklepu, filtr do kawy działa. Cienki materiał umożliwia przepływ wody przez otwory drenażowe, ale gleba jest zbyt duża i nie może przedostać się przez papier.

Gdy woda przepływa przez filtr, część z niej pozostanie, tworząc mały zbiornik, z którego będą mogły żywić się rośliny. Ale nie martw się, że twoje korzenie gniją w wodzie. Cienki papier nie będzie długo wchłaniał wilgoci, więc nie ma szans na uszkodzenie.

Jeśli masz do czynienia z chaotyczną rutyną podlewania roślin lub czasami zapominasz o podlewaniu rośliny, filtr do kawy może być nowym najlepszym przyjacielem Twojego roślinnego dziecka.

Czy ten post był pomocny?