Skip to content

Dodaj zamknięcie i ponowne uruchomienie do menu Windows 8 Win + X

15 de lipiec de 2021
00 lead image power button on settings 1024x469 1

Wyłączenie i ponowne uruchomienie komputera powinno być łatwym zadaniem, prawda? Cóż, w Windows 8 te zadania nie są proste. Istnieją jednak prostsze sposoby zamykania i ponownego uruchamiania komputera z systemem Windows 8.

Pokazaliśmy wcześniej, jak zamknąć lub ponownie uruchomić komputer z systemem Windows 8 oraz jak dodać skróty wyłączania, ponownego uruchamiania i uśpienia do ekranu startowego Windows 8 Metro.

Niedawno pisaliśmy o nowym menu Win+X w Windows 8 i pokazaliśmy, jak dodawać do niego elementy ręcznie i za pomocą bezpłatnego narzędzia. Menu Win + X zawiera wiele przydatnych poleceń i narzędzi systemowych i wydaje się być idealnym miejscem do umieszczania skrótów do zamykania i ponownego uruchamiania komputera. Pokażemy Ci, jak dodać skróty do zamykania i ponownego uruchamiania do menu Win + X.

1626356653 693 Dodaj zamkniecie i ponowne uruchomienie do menu Windows 8 Win

Najpierw musisz utworzyć skróty do poleceń Zamknij i Uruchom ponownie. Aby to zrobić, zapoznaj się z naszym artykułem na temat dodawania skrótów do zamykania i ponownego uruchamiania do ekranu startowego Windows 8 Metro.

Po utworzeniu skrótów zmodyfikuj pliki skrótów i dodaj je ręcznie do menu Win + X lub użyj Edytora menu Win + X, aby dodać je do menu Win + X.


Postanowiliśmy umieścić skróty w ich własnej nowej grupie, aby były oddzielone od pozostałych opcji w menu Win+X.

1626356653 282 Dodaj zamkniecie i ponowne uruchomienie do menu Windows 8 Win

Po ręcznym ponownym uruchomieniu Eksploratora Windows lub zastosowaniu zmian w Edytorze menu Win + X polecenia Uruchom ponownie i Zamknij są dostępne w menu Win + X.

1626356653 461 Dodaj zamkniecie i ponowne uruchomienie do menu Windows 8 Win

Pamiętaj, że Windows 8 został zaprojektowany z myślą o tabletach, takich jak iPad, więc ma inną koncepcję dotyczącą niektórych funkcji. Zazwyczaj nie wyłącza się całkowicie tabletów. Po prostu przechodzą w tryb niskiego poboru mocy po naciśnięciu przycisku zasilania. Dlatego funkcja zamykania jest ukryta. Nie jest przeznaczone do częstego używania. Jednak dodanie skrótów wyłączania i ponownego uruchamiania do menu Win + X lub ekranu Start ułatwia tym z nas, którzy korzystają z komputerów stacjonarnych lub laptopów, które często zamykamy w celu transportu.

Czy ten post był pomocny?