Skip to content

DuckDuckGo Quacks w Google Over Sign-In Pop-Ups – Review Geek

26 de grudzień de 2022
d6ab3151

Nowa funkcja blokuje wyskakujące okienka logowania w witrynach innych niż Google.


 • @xguntherc


  | 1 minuta czytania

  Nowa funkcja blokowania Google DuckDuckGo

  DuckDuckGo, popularna wyszukiwarka i przeglądarka internetowa zorientowana na prywatność, właśnie uruchomiła nową funkcję, która jest bezpośrednio ukierunkowana na wyskakujące okienka logowania Google, które śledzą użytkowników. Po odrobinie kontrowersji na początku tego roku firma Duck jest zajęta pracą nad nowymi sposobami zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom.

  Najnowsza funkcja ochrony prywatności nosi nazwę „Ochrona wyskakujących okienek podczas logowania przez Google”. Jest dostępny w aplikacjach i rozszerzeniach przeglądarki DuckDuckGo i zasadniczo blokuje każde okno logowania Google, jeśli nie jesteś konkretnie w witrynie Google.

  Na przykład, gdy odwiedzasz witrynę taką jak Reddit, Facebook, Etsy lub tysiące innych witryn, które umożliwiają „zalogowanie się przez Google”, zobaczysz to wyskakujące okienko. Jest to wygodna funkcja, ale DuckDuckGo mówi kiedy to robisz, zasadniczo dajesz Google pozwolenie na śledzenie wszystkiego, co robisz w tej witrynie.

  Nawet jeśli pracowałeś nad zatrzymaniem śledzenia i wyłączeniem plików cookie innych firm, korzystanie z funkcji logowania Google w witrynach innych firm umożliwia im gromadzenie danych, nawyków przeglądania i innych informacji.

  Według CNET, ta nowa funkcja prywatności jest już dostępna i domyślnie włączona w aplikacjach DuckDuckGo i rozszerzeniach przeglądarki. Warto zauważyć, że jest to tylko jedna z wielu najnowszych funkcji firmy, w tym blokada reklam stron trzecich, która pojawiła się w listopadzie.

  Pamiętaj, że nigdy nie masz pełnej prywatności w Internecie, ale liczy się każdy bit.

  przez CNET

  Czy ten post był pomocny?