Skip to content

Google Chrome wprowadza nowe funkcje prywatności

26 de styczeń de 2023
chrome hero 1024x575 1

Logo Chrome'a.

Przeglądarka internetowa Google Chrome stale ewoluuje, a główne aktualizacje są wprowadzane szybciej niż kiedykolwiek, a drobne funkcje pojawiają się poza standardowym cyklem wydawniczym. Pojawiło się kilka nowych funkcji związanych z prywatnością i bezpieczeństwem, w sam raz na Dzień Prywatności Danych.

Po pierwsze, możesz teraz wpisać „wyczyść dane przeglądania” w pasku wyszukiwania Chrome, a następnie kliknąć przycisk skrótu, aby otworzyć odpowiedni panel w ustawieniach Chrome. Zostało to już wdrożone dla niektórych osób, ale Google twierdzi, że powinno działać dla wszystkich. To trochę jak nowe filtry paska wyszukiwania, które pojawiły się w grudniu.


Google

Google wprowadza również opcję wymagania uwierzytelniania biometrycznego (np. Face ID na iPhonie lub odcisku palca na telefonach z Androidem) po powrocie do sesji incognito. Pojawił się już w Chrome na iPhone’a i iPada i „jest obecnie udostępniany użytkownikom Androida”. Możesz to sprawdzić, przechodząc do Ustawienia > Prywatność i bezpieczeństwo > Zablokuj karty incognito po zamknięciu Chrome.

Google zwróciło uwagę na kilka dodatkowych funkcji bezpieczeństwa i prywatności w swoim poście na blogu, ale większość z nich była dostępna od jakiegoś czasu, na przykład Przewodnik po prywatności, który po raz pierwszy pojawił się w Chrome 98. Tak czy inaczej, wspaniale jest zobaczyć więcej sposobów kontrolowania danych w Chrome, choć prawdopodobnie nadal nie jest najlepszą przeglądarką internetową, jeśli prywatność danych jest dla Ciebie najważniejsza.

Źródło: Google

Czy ten post był pomocny?