Skip to content

Integracja Microsoft 365 pojawi się na Chromebookach

31 de styczeń de 2023
chromebook logo shutterstock

Chromebook z bliska na logo Chrome

Chromebooki zostały zaprojektowane przede wszystkim do współpracy z usługami Google, ale dobrze współpracują też ze wszystkim, od aplikacji na Linuksa po platformy do gier w chmurze. Google pracuje teraz nad ulepszeniem platformy Microsoft 365 na Chromebookach.

Google ogłosiło, że współpracuje z Microsoftem, aby zaoferować „przewodniczącą konfigurację, która przeprowadzi ich przez proces instalacji aplikacji internetowej Microsoft 365 i połączenia Microsoft OneDrive z ich aplikacją Chromebook Files”. Nowa integracja będzie dostępna w ciągu najbliższych kilku miesięcy i pojawi się wcześniej w kanałach Chrome OS Dev i Beta.

Nie ma jeszcze wielu konkretnych szczegółów, ale wygląda na to, że otwieranie plików Microsoft Office z lokalnego magazynu (takiego jak dysk USB lub folder Pobrane) spowoduje wyświetlenie monitu o skonfigurowanie Microsoft 365 na Chromebooku. Pliki otwierane tą metodą zostaną przeniesione do Microsoft OneDrive, gdzie zmiany zostaną zsynchronizowane w chmurze.

Dokumenty Google obsługują już otwieranie plików pakietu Office na Chromebookach, więc nie jest jasne, czy będzie to kolejna opcja, czy też zastąpi Dokumenty jako domyślną obsługę dokumentów pakietu Office na Chromebookach. Nie wszyscy będą fanami kopiowania plików lokalnych do przechowywania w chmurze tylko w celu przeglądania i edytowania, więc miejmy nadzieję, że funkcja Dokumentów pozostanie opcją, lub Google może również współpracować z aplikacjami takimi jak Polaris Office, aby oferować więcej opcji niezwiązanych z chmurą.

Źródło: Google
Przez: Thurrot

Czy ten post był pomocny?