Skip to content

Internet Starlink ma jednego wroga — śpiące koty – Recenzja Geek

16 de styczeń de 2022
ec2f777e 1024x576 1

Biorąc wszystko pod uwagę, eksperymentalna usługa internetowa Starlink firmy SpaceX okazała się sukcesem. Użytkownicy są na ogół całkiem zadowoleni z usługi, a SpaceX w zeszłym tygodniu wyrzucił dodatkowe 49 satelitów Starlink na orbitę Ziemi. Ale klienci Starlinka uważaj — śpiące koty spiskują przeciwko tobie.

Anteny satelitarne Starlink zawierają użyteczną funkcję samonagrzewania, która zapobiega degradacji sygnału w śnieżnym klimacie. Ale jak się okazuje i nie powinno to być wielką niespodzianką, koty i kociętakocham położyć w misce samoogrzewającej.

Na zdjęciu udostępnionym przez klienta Starlink Aaron Taylor na Twitterze możesz zobaczyć pięć kotów gromadzących się na podgrzewanym satelicie Starlink. Wszystkie te koty mają ciepłe domy do spania, ale jak zauważa Aaron, wolą siedzieć w podgrzewanej antenie satelitarnej, gdy na ich grzbiecie króluje słońce.

Kotom nie udało się odłączyć Aarona od sieci, chociaż nieco spowolniły jego działanie. Niestety, wydaje się, że SpaceX może potrzebować zainstalować w przyszłych antenach satelitarnych jakąś technologię anty-cat.

SpaceX sugeruje umieszczanie sprzętu Starlink w trudno dostępnych miejscach, takich jak dach domu. Według Aarona lokalizacja jego satelity Starlink (na ziemi na zewnątrz) jest tylko tymczasowym rozwiązaniem.

Źródło: Aaron Taylor przez Gizmodo

Czy ten post był pomocny?