Skip to content

Jak długo możesz czekać z prysznicem po treningu? – LifeSavvy

2 de czerwiec de 2023

Nie ma nic lepszego niż dobry, wypocony trening, który sprawi, że poczujesz się świetnie przez resztę dnia. Ale następną najlepszą rzeczą po świetnym treningu jest wzięcie chłodnego prysznica i pozbycie się potu i brudu z ciała.

Chociaż kuszące jest „wzięcie prysznica” natychmiast po ćwiczeniach, aby poczuć się odświeżonym, najlepszy czas na prysznic nie jest zaraz po ciężkim treningu.

Większość ludzi wie, że rozgrzewka przed treningiem jest ważna. Daje mięśniom szansę na rozluźnienie i pozwala na powolne przyspieszenie tętna. Kiedy odpowiednio się rozgrzejesz, prawdopodobieństwo kontuzji jest mniejsze. Równie ważne jest jednak właściwe ochłodzenie i właśnie tam pojawia się prysznic.

Jak dlugo mozesz czekac z prysznicem po treningu – LifeSavvy

Jeśli weźmiesz prysznic zaraz po treningu, może to być przyjemne uczucie, ale tak naprawdę nie dajesz swojemu ciału wystarczająco dużo czasu na ochłonięcie. Jeśli kiedykolwiek wyszedłeś spod prysznica po treningu i nadal się pocisz, to właśnie dlatego!

Więc, jak długo należy czekać?

Idealny czas na prysznic po treningu to około 20 minut. Twoje ciało potrzebuje co najmniej tyle czasu, aby w pełni się ochłodzić. Ale nie musisz stać i czuć się obrzydliwie w kałuży potu przez cały czas.

Zamiast tego spróbuj wykonać lekkie ćwiczenia rozciągające lub oddechowe. Daj sobie czas na obniżenie tętna i pozwól swojemu ciału uwolnić więcej potu, aby przestało to robić po wyjściu spod prysznica.

Podczas gdy prysznic zaraz po treningu niekoniecznie spowoduje realną szkodę, poczujesz się bardziej odświeżony i zregenerowany, jeśli dasz sobie trochę więcej czasu.

Czy ten post był pomocny?