Skip to content

Jak dodać dodatkowe odciski palców Touch ID do iPhone’a lub iPada?

31 de lipiec de 2021
bigstock Fingerprint scanning technolog 49999163 650x301

Skanery linii papilarnych były opcją w niektórych modelach laptopów od mniej więcej tak długo, jak istniała koncepcja, ale zawsze były trochę dziwaczne i zapomniane. Potem przychodzi Apple, który nie tylko go udoskonala, ale sprawia, że ​​jest to obowiązkowa funkcja.

Apple wprowadził Touch ID z iPhonem 5S w 2013 rokui szybko okazało się, że jest nieodzowną funkcją. Integrując go bezpośrednio z przyciskiem Home, odblokowywanie urządzenia, pobieranie aplikacji lub robienie zakupów jednym dotknięciem palca jest całkowicie naturalne.

1627711231 453 Jak dodac dodatkowe odciski palcow Touch ID do iPhonea lub

Podczas pierwszej konfiguracji nowego urządzenia z systemem iOS (Touch ID jest dostępny dla telefonów iPhone 5S, iPhone 6 i iPhone 6 Plus, iPad Air 2 i iPad Mini 3), oprócz czterech cyfrowy kod PIN, którego możesz następnie użyć do odblokowania urządzenia, użycia zamiast swojego Apple ID w App Store lub dokonywania zakupów za pomocą Apple Pay. Działa bardzo dobrze, ale z czasem odkryliśmy, że jeden palec to po prostu za mało.

Może się okazać, że są chwile, kiedy jeden palec nie jest dostępny. Być może coś piszesz i musisz szybko odblokować iPhone’a lub iPada, aby coś sprawdzić, a nie chcesz przerywać sobie, odkładając pióro. A może udostępniasz iPada swojemu znaczącemu drugiemu, a oni też chcą używać Touch ID. Istnieje dowolna liczba prawidłowych scenariuszy, w których chciałbyś użyć innego palca z czujnikiem Touch ID.

Na szczęście Apple przewidział to, ponieważ iOS pozwala dodawać do urządzenia dowolną liczbę odcisków palców.

Daj swojemu urządzeniu palce

Otwórz Ustawienia na swoim urządzeniu, dotknij „Touch ID i kod dostępu” i wprowadź swój kod dostępu.

1627711231 700 Jak dodac dodatkowe odciski palcow Touch ID do iPhonea lub


Ponieważ dodałeś tylko jeden odcisk palca, zobaczysz go pod nagłówkiem „Odciski palców”. Na tym zrzucie ekranu zarejestrowaliśmy już cztery inne odciski palców. Aby dodać kolejny odcisk palca, dotknij „Dodaj odcisk palca”.

1627711232 435 Jak dodac dodatkowe odciski palcow Touch ID do iPhonea lub

Musisz wyszkolić swoje urządzenie, aby rozpoznawać nowy odcisk palca. Naciśnij mocno, ale nie klikaj przycisku Początek. Trzymaj palec nieruchomo (będziesz skarcony, jeśli nim poruszysz), aż zostaniesz poproszony o podniesienie. W pierwszej fazie urządzenie zeskanuje mięsiste części palca, a w drugiej fazie będzie skanować obszary peryferyjne.

Po zakończeniu zobaczysz następujące potwierdzenie.

1627711232 621 Jak dodac dodatkowe odciski palcow Touch ID do iPhonea lub

Touch ID nie ma pojęcia, które palce dodajesz, więc po prostu nazywa je „Finger #”. Palec 1 będzie tym, na którym pierwotnie skonfigurowałeś urządzenie, więc łatwo to zapamiętać, ale jeśli dodasz kilka kolejnych, może to być trochę mylące.

W ustawieniach Touch ID umieść palec na czujniku, a powiązany odcisk palca zmieni kolor na szary.

1627711232 327 Jak dodac dodatkowe odciski palcow Touch ID do iPhonea lub

Jeśli dotkniesz każdego odcisku palca, możesz zmienić jego nazwę na łatwiejszą do rozpoznania. Pamiętaj też, że możesz dotknąć „Usuń odcisk palca”, aby go usunąć z dowolnego powodu, na przykład jeśli dodałeś kogoś innego i nie chcesz, aby mógł już uzyskać dostęp do urządzenia.

1627711232 78 Jak dodac dodatkowe odciski palcow Touch ID do iPhonea lub


Należy pamiętać, że zazwyczaj nie można wprowadzać większych zmian na urządzeniu bez hasła. Na przykład za każdym razem, gdy ponownie uruchomisz urządzenie, będziesz musiał użyć swojego hasła, zanim będziesz mógł ponownie odblokować urządzenie. Tak więc, jeśli udostępniasz urządzenie innym, istnieje większa zachęta do zarejestrowania palca niż udostępniania hasła.

Możesz także całkowicie wyłączyć Touch ID lub dla poszczególnych funkcji, co jest idealne, jeśli nie chcesz, aby ktokolwiek mający dostęp dokonywał nieautoryzowanych zakupów za pomocą Apple Pay lub za pośrednictwem ITunes i App Store.

1627711232 692 Jak dodac dodatkowe odciski palcow Touch ID do iPhonea lub

Trzeba przyznać, że ci z nas, którzy używają nowszych urządzeń z systemem iOS, są dość zajęci Touch ID i mamy nadzieję, że Apple w końcu zintegruje go ze swoimi laptopami.

Łatwo jest cynicznie odrzucić to jako nieoryginalną sztuczkę, która służy tylko do sprzedaży większej liczby produktów Apple, ale nawet po kilku użyciach (nie musisz już wpisywać hasła za każdym razem, gdy chcesz pobrać aplikację), prawdopodobnie uznasz ją za równie niezbędną jak my . Fakt, że możesz dodawać, zmieniać nazwy i usuwać palce, czyni go bardziej użytecznym i rozsądnym dodatkiem do urządzeń mobilnych Apple.

To powiedziawszy, zapraszamy Państwa komentarze i pytania na ten temat. Nasze forum dyskusyjne jest otwarte i zawsze cieszymy się z Twojej wiadomości.

Czy ten post był pomocny?