Skip to content

Jak korzystać (lub wyłączać) tryb Picture-in-Picture w Androidzie Oreo

5 de sierpień de 2021
1504194510 picsay

Wiele księżyców temu – może dwa lata temu – Google wprowadził rodzaj trybu obrazu w obrazie w aplikacji YouTube. To tak fajna funkcja, że ​​firma doszła do wniosku, dlaczego nie zrobić tego czegoś, czego można używać w dowolnym miejscu na Androidzie? Więc z Oreo zrobili to. Jest schludny.

Ale to działa nie tylko w YouTube. W rzeczywistości działa już z kilkoma aplikacjami od razu po wyjęciu z pudełka. Oto chudy.

Jak korzystać z trybu obrazu w obrazie

W YouTube, gdy oglądasz film i klikniesz przycisk Wstecz, aby znaleźć inny film, aktualnie odtwarzany film zostanie przeniesiony do małego pola w prawym dolnym rogu. Jest to dokładnie ta sama koncepcja dla obrazu w obrazie w Oreo, ale teraz zamiast ograniczać tylko małe okno wideo do jednej aplikacji, możesz go używać w dowolnym miejscu w systemie operacyjnym. Pomyśl o tym jako o następnym kroku w układzie podzielonego ekranu Androida.

Powiedzmy, że oglądasz Nowe wideo NF dla Green Lights, ale musisz też sprawdzić swój kanał Google. Bez obaw — podczas odtwarzania wideo wystarczy nacisnąć przycisk ekranu głównego. Jak magia, staje się małym okienkiem w prawym dolnym rogu. Możesz go nawet podnieść i przeciągnąć po ekranie w dowolne miejsce. Możesz zrobić dwie rzeczy na raz.

1628148005 138 Jak korzystac lub wylaczac tryb Picture in Picture w Androidzie Oreo1628148005 771 Jak korzystac lub wylaczac tryb Picture in Picture w Androidzie Oreo

Aby rozwinąć lub zamknąć wideo, po prostu dotknij go, aby wyświetlić elementy sterujące. Środkowy przycisk przywróci go z powrotem w aplikacji (w tym przypadku jest to YouTube), a ikona słuchawek zamknie podgląd i odtworzy dźwięk w tle (jeśli subskrybujesz YouTube Red, to znaczy). W przeciwnym razie pozostałe elementy sterujące są dość proste.

1628148006 399 Jak korzystac lub wylaczac tryb Picture in Picture w Androidzie Oreo


Obecnie wygląda na to, że ten nowy tryb obrazu w obrazie działa tylko w kilku aplikacjach Google: Chrome (wszystkie wersje), Duo, Filmy Play, Mapy i YouTube. Jestem pewien, że więcej zacznie się pojawiać, gdy Oreo zyskuje popularność, chociaż YouTube i Filmy Play to prawdopodobnie dwa najlepsze powody dla tej funkcji – może Netflix też wkrótce ją dostanie.

Jak wyłączyć tryb obrazu w obrazie dla określonych aplikacji?

Tak dobrze, jak to jest, rozumiem, dlaczego niektórzy ludzie mogą nie chcieć tej funkcji, szczególnie w niektórych aplikacjach. Dobrą wiadomością jest to, że możesz włączyć lub wyłączyć tę funkcję dla każdej aplikacji, jeśli zajdzie taka potrzeba. Legalny.

Najpierw rozwiń obszar powiadomień i dotknij ikony koła zębatego, aby przejść do menu Ustawienia.

1628148006 938 Jak korzystac lub wylaczac tryb Picture in Picture w Androidzie Oreo

W tym miejscu dotknij Aplikacje i powiadomienia, a następnie rozwiń menu Zaawansowane, dotykając go.

1628148006 60 Jak korzystac lub wylaczac tryb Picture in Picture w Androidzie Oreo1628148006 906 Jak korzystac lub wylaczac tryb Picture in Picture w Androidzie Oreo

Ostatnią opcją jest specjalny dostęp do aplikacji – dotknij tego menu.

1628148006 267 Jak korzystac lub wylaczac tryb Picture in Picture w Androidzie Oreo

Poszukaj opcji Obraz w obrazie, a następnie ją otwórz.

1628148007 903 Jak korzystac lub wylaczac tryb Picture in Picture w Androidzie Oreo

Proszę bardzo: tutaj wymienione są wszystkie aplikacje, które obsługują obraz w obrazie. Wszystkie powinny być domyślnie włączone, więc jeśli chcesz je wyłączyć, po prostu dotknij go i przesuń przełącznik, aby wyłączyć. Tak łatwo.

1628148007 337 Jak korzystac lub wylaczac tryb Picture in Picture w Androidzie Oreo1628148007 349 Jak korzystac lub wylaczac tryb Picture in Picture w Androidzie Oreo

Czy ten post był pomocny?