Skip to content

Jak sparować Amazon Echo z głośnikami Bluetooth, aby uzyskać większy dźwięk?

19 de lipiec de 2021
img 59397d582a4cd

Chociaż zarówno pełnowymiarowe Echo, jak i Echo Dot mają przyzwoity dźwięk jak na swoje dane rozmiary, w porównaniu do znacznie większych głośników stołowych Bluetooth (lub pełnego systemu kina domowego z obsługą Bluetooth), są dość anemiczne. Zobaczmy, jak połączyć je z większymi i solidniejszymi głośnikami.

Czego potrzebujesz do parowania Bluetooth

To nie jest samouczek dotyczący korzystania z Bluetooth do przesyłania muzyki do Twoje Echo (np. aby odtwarzać muzykę z telefonu) — to jest samouczek dotyczący wysyłania dźwięku z Echo do większych głośników. Jeśli chcesz używać swojego Echo jako głośnika Bluetooth, zapoznaj się z naszym samouczkiem.

Aby uzyskać konfigurację Echo do głośnika, będziesz potrzebować kilku rzeczy. Najpierw będziesz potrzebować urządzenia Echo (oczywiście). Po drugie, będziesz potrzebować jakiegoś systemu głośników Bluetooth, aby się z nim połączyć. Chociaż wybór głośników może być tak prosty i kompaktowy, jak mocna jednostka Bluetooth na biurku (takie jak Nine Bass pokazaliśmy w naszym przewodniku po zakupie przenośnego głośnika Bluetooth), naprawdę wszystko, co oferuje łączność Bluetooth i dobre głośniki, jest potencjalnym kandydatem.

Jeśli masz na przykład listwę dźwiękową z łącznością Bluetooth – funkcję, którą wyróżniliśmy w naszym przewodniku zakupu listwy dźwiękowej – możesz połączyć swoje echo z listwą dźwiękową. W rzeczywistości, nawet jeśli masz stary, ale wciąż świetnie brzmiący test głośników podłogowych, możesz podłączyć do nich Echo przez Bluetooth za pomocą prostego adaptera Bluetooth-analog, takiego jak ten, którego używamy w naszym przewodniku na temat dodawania słuchawek Bluetooth do telewizora HDTV. Warto jednak zauważyć, że Echo Dot ma fizyczne gniazdo wyjściowe audio, podczas gdy pełnowymiarowe Echo nie – jeśli jesteś zadowolony z umieszczenia Echo Dot tuż przy głośnikach i chcesz pominąć przeskakiwanie przez obręcz Bluetooth, możesz po prostu użyj męskiego do męskiego kabla słuchawkowego 3,5 mm, aby połączyć Dot z głośnikami. (Spowoduje to również lepszą jakość, ponieważ Bluetooth niestety nieco pogarsza jakość dźwięku.) Pełnowymiarowi użytkownicy Echo muszą korzystać z Bluetooth.

Jak sparować urządzenie Echo i głośniki Bluetooth

Gdy już zdecydujesz się na konfigurację głośników (która jest zdecydowanie najbardziej czasochłonną częścią), przejdź do łatwej części: sparowania urządzenia Echo z tymi głośnikami. Podłącz głośniki i/lub dodatkowy adapter Bluetooth, jeśli jest obecny. Podłącz swoje urządzenie Echo w pobliżu (wszędzie w pobliżu jest w porządku, Bluetooth ma zasięg około 30 stóp). Chwyć dowolne urządzenie, którego zwykle używasz, aby uzyskać dostęp do ustawień Echo (np. Twój iPhone z zainstalowaną aplikacją Alexa lub laptop z alexa.amazon.com załadowane w przeglądarce internetowej).


Najpierw przełącz głośnik lub adapter Bluetooth w tryb parowania. Różni się to w zależności od konkretnego urządzenia, więc zapoznaj się z instrukcją obsługi lub Google numer modelu, aby sprawdzić instrukcje.

Po drugie, uzyskaj dostęp do panelu sterowania Alexa za pomocą telefonu lub przeglądarki internetowej. Kliknij Ustawienia, a następnie wybierz urządzenie Echo, które chcesz sparować z listy „Urządzenia”.

Jak sparowac Amazon Echo z glosnikami Bluetooth aby uzyskac wiekszy

W pierwszej podsekcji, oznaczonej „Wireless”, kliknij „Bluetooth”.

1626684807 770 Jak sparowac Amazon Echo z glosnikami Bluetooth aby uzyskac wiekszy

Tutaj zobaczysz wszystkie wcześniej sparowane urządzenia, w tym wszelkie urządzenia, które sparowałeś z Echo, aby używać Echo jako głośnika Bluetooth (jak wpis „iPhone” widoczny poniżej). Aby sparować nowe urządzenie, kliknij niebieski przycisk „Sparuj nowe urządzenie”.

1626684807 767 Jak sparowac Amazon Echo z glosnikami Bluetooth aby uzyskac wiekszy

Nadszedł czas, aby przełączyć głośnik Bluetooth w tryb parowania. Twój głośnik powinien pojawić się na liście dostępnych urządzeń, jak widać poniżej – kliknij na niego. Jeśli urządzenie nie pojawi się od razu, upewnij się, że urządzenie, które wcześniej sparowałeś z głośnikiem (np. iPhone), ma wyłączoną funkcję Bluetooth — wiele urządzeń natychmiast ponownie połączy się z dowolnym wcześniej sparowanym urządzeniem w pobliżu, całkowicie pomijając tryb parowania .

1626684808 512 Jak sparowac Amazon Echo z glosnikami Bluetooth aby uzyskac wiekszy

Po wybraniu głośnika zobaczysz go na liście urządzeń Bluetooth.

1626684808 210 Jak sparowac Amazon Echo z glosnikami Bluetooth aby uzyskac wiekszy

Zanotuj w pamięci, jak nazywa się głośnik lub adapter. W ten sposób, jeśli twoje Echo rozłączy się z jakiegoś powodu, zawsze możesz dać mu słowną instrukcję, aby ponownie połączyć się z pobliskim i wcześniej sparowanym urządzeniem Bluetooth, mówiąc „Alexa, połącz się z Nyne Bass” (lub jakkolwiek nazywa się twój głośnik).

Umieszczanie urządzenia Echo po sparowaniu

Po zakończeniu procesu parowania rzeczywista jednostka Echo nadal działa jako wejście dla wszystkich poleceń, ale wyjście będzie pochodzić ze sparowanych głośników. Zaletą Bluetooth jest to, że pozwala umieścić urządzenie Echo praktycznie w dowolnym miejscu w zasięgu około 30 stóp, na który pozwala Bluetooth. Oznacza to, że jeśli głośniki znajdują się w gabinecie obok kuchni, ale 90% czasu spędzasz w kuchni, wydając polecenia Alexie podczas przygotowywania posiłków lub jedzenia śniadania, możesz z łatwością umieścić Echo w kuchni gdzie Alexa może Cię wyraźnie usłyszeć.


Chociaż Amazon zaleca umieszczenie co najmniej 3 stóp przestrzeni między głośnikami a urządzeniem Echo (ponieważ bardzo bliskość może utrudnić, gdy dźwięk jest pompowany z głośników, aby zestaw mikrofonów prawidłowo odbierał polecenia głosowe) my okazało się, że ich troska była nieco przesadzona. Dopóki nie ustawisz echa bezpośrednio przed parą podkręconych głośników, nie ma problemu. Umieść urządzenie Echo tam, gdzie jest to najbardziej sensowne w codziennym użytkowaniu i dopóki nie siedzi bezpośrednio przed głośnikami lub nie grzechota się wokół głośnika niskotonowego, wszystko powinno działać dobrze.

Czy ten post był pomocny?