Skip to content

Jak korzystać z grzywki w DuckDuckGo (do wyszukiwania w innych witrynach)

1 de sierpień de 2021
ddg

KaczkaKaczkaGo to wyszukiwarka, która szanuje Twoją prywatność, nie sprzedaje historii wyszukiwania ani nie śledzi Cię w sieci. Ma również kilka fajnych funkcji, w tym grzywkę, która umożliwia przeszukiwanie innych witryn bezpośrednio z DuckDuckGo. Oto jak.

Co to jest huk?

Bang lub !bang, jak powszechnie wiadomo, to termin, który można uwzględnić w wyszukiwaniu DuckDuckGo, aby ograniczyć wyniki do określonej witryny lub usługi. Nazwa pochodzi od starego terminu UNIX oznaczającego wykrzyknik, który jest używany do wywoływania funkcji w wyszukiwaniach.

Na przykład, jeśli przeszukujesz sieć za pomocą DuckDuckGo i chcesz ograniczyć wyniki do How-To Geek, możesz dołączyć „!howtogeek” do wyszukiwanego hasła. Wyszukiwanie „windows 10 !howtogeek” wykona wyszukiwanie „windows 10” za pomocą własnej wyszukiwarki How-To Geek.

Wyszukiwanie poradników za pomocą DuckDuckGo

Istnieje huk dla wszystkich rodzajów stron internetowych, od popularnych wyszukiwarek, takich jak Google (! g) po konta osobiste, takie jak Gmail (! gmail). W Wolfram Alpha (!wa) lub wyszukaj aplikację na iPhone’a w App Store (!appstore) możesz podsumować sumy lub pytania dotyczące poziomów. Jest też huk w Wikipedii (!w).

Znajdowanie przydatnych grzywek

Obecnie jest ponad 13500 grzywek które możesz uwzględnić w swoich zapytaniach. DuckDuckGo musiało usunąć niektóre wpisy w przeszłości ze względów prawnych, szczególnie związanych z tematem piractwa i wyszukiwaniem trackerów torrentów.


Najlepszym sposobem na wyszukanie huku jest rozpoczęcie wpisywania wykrzyknika. DuckDuckGo otworzy listę sugerowanych grzywek, a sugestie będą coraz bardziej trafne w miarę pisania. Jeśli więc zastanawiasz się, czy dana witryna ma huk, zacznij wpisywać wykrzyknik, a następnie jej nazwę. Jeśli znajdziesz witrynę, która nie jest uwzględniona, możesz prześlij to do rozpatrzenia.

Znalezienie grzywki w DuckDuckGo

Jednym z bardziej użytecznych zastosowań grzywki jest szybkie wyjście z głównej wyszukiwarki, takiej jak Google (!g) lub Bing (!b), gdy wyniki DuckDuckGo nie są tak dobre, jak się spodziewałeś. Możesz także użyć ich do wyszukiwania produktów na Amazon (!a) lub eBay (!ebay), przeglądania recenzji restauracji na Yelp (!yelp) lub przeczesywania sieci społecznościowej za pośrednictwem Twittera (!twitter) lub Reddit (!reddit) .

Grzywka może narazić twoją prywatność na ryzyko

DuckDuckGo to wyszukiwarka, która stawia prywatność ponad wszystko. Podczas gdy Google i inni dostawcy wyszukiwania przechowują Twoją historię wyszukiwania i dane uwierzytelniające, śledzą Cię w sieci i kierują do Ciebie spersonalizowane reklamy na podstawie Twoich nawyków przeglądania, DuckDuckGo tego nie robi.

Ale DuckDuckGo nie ponosi odpowiedzialności za zachowanie stron internetowych osób trzecich. Gdy w wyszukiwaniu umieszczasz huk, rezygnujesz z polityki prywatności DuckDuckGo na rzecz witryny, na której się kończysz. Obejmuje to zasady gromadzenia danych i narzędzia do śledzenia stron trzecich.

Jeśli korzystasz już z serwisu Amazon lub eBay do robienia zakupów, użycie !a lub !ebay bangs nie wpłynie znacząco na Twoją prywatność. Jeśli jednak polegasz na silnej polityce prywatności DuckDuckGo, aby chronić swoją aktywność związaną z wyszukiwaniem, grzywka może stanowić znacznie większy problem z prywatnością.

Szukaj poradników w DuckDuckGo bez grzywki


Obejmuje to witryny innych firm, które używają Google do swoich funkcji wyszukiwania w całej witrynie, tak jak robimy to tutaj w How-To Geek. Alternatywnie możesz spróbować podać tylko nazwę witryny, aby uniknąć uruchamiania wyszukiwania poza witryną (np. „windows 10 howtogeek”), które zapewnia odpowiednie wyniki w wyszukiwarce DuckDuckGo.

Czy próbowałeś już DuckDuckGo?

Nadal jesteś ciekaw, co sprawia, że ​​DuckDuckGo jest tak wyjątkowy? Dowiedz się więcej o jednej z najbardziej prywatnych wyszukiwarek w sieci.

Czy ten post był pomocny?