Skip to content

Jak korzystać z LogMeIn Hamachi, aby uzyskać dostęp do plików w dowolnym miejscu?

5 de lipiec de 2021
sshot4eb272c243e75

Niezależnie od tego, czy jesteś w pracy i zapomniałeś jakiegoś pliku z domowego komputera, chcesz posłuchać muzyki w pociągu, czy po prostu chcesz przenieść niektóre pliki między komputerami, dostęp do plików z dowolnego miejsca oszczędza życie.

To, co zamierzamy zrobić, to pobrać i zainstalować Hamachi, ustawić nazwę sieci i hasło, a następnie połączyć się z siecią z innego komputera. Nadal uważasz, że to trudne? Oto szczegółowe instrukcje, ale najpierw poznajmy Hamachi.

Hamachi to klient VPN. Tworzy wirtualną sieć prywatną w sieci publicznej, takiej jak Internet. Po uruchomieniu tego klienta implementuje wirtualną kartę sieciową i otrzymujesz dodatkowy adres IP, który identyfikuje Cię w dowolnej sieci wirtualnej, do której dołączasz. Następnie tworzysz sieć wirtualną według nazwy, przypisując jej hasło. Teraz każdy, kto ma klienta Hamachi, może dołączyć do Twojej sieci, łącząc się z nią za pomocą nazwy i podając hasło.

Uwaga: LogMeIn Hamachi nie jest aplikacją do zdalnego sterowania, więc nie masz kontroli nad komputerami, po prostu uzyskujesz dostęp do plików udziałów sieciowych.

Zaczniemy od pobrania LogMeIn Hamachi z linku na końcu artykułu. Zainstaluj go, a następnie uruchom. Po uruchomieniu pojawi się informacja, że ​​należy kliknąć przycisk Włącz, więc naciśnij go.

Jak korzystac z LogMeIn Hamachi aby uzyskac dostep do plikow


Gdy pojawi się okno dialogowe, wprowadź nazwę tego komputera, a następnie kliknij Utwórz.

1625513555 708 Jak korzystac z LogMeIn Hamachi aby uzyskac dostep do plikow

Teraz Hamachi działa, ale potrzebujemy sieci, aby połączyć wszystkie komputery. Kliknij Utwórz nową sieć, aby ją utworzyć.

1625513555 292 Jak korzystac z LogMeIn Hamachi aby uzyskac dostep do plikow

Gdy pojawi się to okno, wprowadź identyfikator sieci i hasło

1625513555 863 Jak korzystac z LogMeIn Hamachi aby uzyskac dostep do plikow

Po wprowadzeniu identyfikatora sieci (nazwy) i hasła kliknij Utwórz, a sieć zostanie utworzona natychmiast. Sieć jest utworzona, ale w sieci jest tylko jeden komputer. Aby uzyskać inne komputery w tej samej sieci, musisz zainstalować na nich Hamachi i skonfigurować tak jak na pierwszym komputerze, ale zamiast tworzyć nową sieć, kliknij dołącz do istniejącej sieci i wprowadź identyfikator sieci i hasło .

1625513555 387 Jak korzystac z LogMeIn Hamachi aby uzyskac dostep do plikow

Gratulacje! Masz własną sieć i masz dostęp do wszystkich podłączonych do niej komputerów. Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy komputer, do którego chcesz uzyskać dostęp, i wybierz Przeglądaj. Zobaczysz udostępnione pliki tak samo jak w przypadku komputerów w Twojej sieci LAN.Spróbuj, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Przeglądaj

1625513556 298 Jak korzystac z LogMeIn Hamachi aby uzyskac dostep do plikow

Są to pliki, foldery i drukarki udostępniane na komputerze docelowym.

1625513556 222 Jak korzystac z LogMeIn Hamachi aby uzyskac dostep do plikow


LogMeIn Hamachi ma dwie wspaniałe funkcje. Po pierwsze, wszystkie połączenia są szyfrowane, więc jesteś bezpieczny. Po drugie, jest przejrzysty, co oznacza, że ​​wszystkie sprawy techniczne są wykonywane za kulisami, więc nie trzeba ustawiać adresu IP, adresu bramy ani DNS. Niesamowite!

________________________________________________________________________

Pobierz LogMeIn Hamachi

Czy ten post był pomocny?