Skip to content

Jak naprawić blok tekstu, który jest wielkimi literami?

12 de sierpień de 2021
caps lock button

CZY NIE NIENAWIDZISZ, KIEDY PRZYPADKOWO WCIŚNISZ CAPS LOCK?

Ahem. Przepraszam. Spróbuję jeszcze raz.

Czy nie nienawidzisz, gdy przypadkowo trafisz Caps Lock? Jeśli nie zwracasz do końca uwagi, możesz napisać cały akapit, zanim zdasz sobie sprawę z błędu. Możesz łatwo zmienić wielkość liter w Microsoft Word, ale jeśli piszesz w przeglądarce lub innym edytorze, możesz pomyśleć, że nadszedł czas, aby wszystko przepisać.

Nie, jeśli maszSmart Caps Lock dla Windows lub dla macOS, pomimo. Ten prosty program daje klawiszowi Caps Lock wiele nowych możliwości, umożliwiając podświetlenie tekstu, a następnie dotknięcie Caps Lock, aby szybko zmienić tekst z „WIELKICH LITERY” na „małe litery”.

To podstawowy przypadek użycia i dla większości użytkowników to wystarczy. Ale to nie jedyna sztuczka, którą oferuje Smart Caps Lock, a aby dowiedzieć się więcej, musimy trochę zagłębić się w ustawienia.

Program znajduje się w zasobniku systemowym lub pasku menu. Na komputerze Mac ta ikona pokazuje, czy Caps Lock jest włączony, czy nie: czarny czarny oznacza włączony, czarny kontur oznacza wyłączony. Niestety w systemie Windows ikona zawsze wygląda tak samo.

Jak naprawic blok tekstu ktory jest wielkimi literami


Stuknij ikonę, a zobaczysz konfigurowalną listę skrótów klawiaturowych, wszystkie uruchamiane przez przytrzymanie klawiszy modyfikujących przed stuknięciem Caps Lock.

1628755274 901 Jak naprawic blok tekstu ktory jest wielkimi literami

Na komputerze Mac dostępne klawisze modyfikujące to Command, Option, Control, Shift i Fn. Użytkownicy systemu Windows mogą używać klawiszy Windows, Control i modyfikatorów Shift.

1628755274 905 Jak naprawic blok tekstu ktory jest wielkimi literami

Użytkownicy mogą ustawić te modyfikatory wraz z Caps Lock, aby wyzwalać pięć różnych stanów przypadku.

1628755274 806 Jak naprawic blok tekstu ktory jest wielkimi literami

Co to znaczy? Oto krótkie podsumowanie, po którym następuje „To jest przykładowe zdanie” w danym stanie sprawy.

  • Odwróć przypadek dokonuje zamiany jednego przypadku na drugi. „TO JEST PRZYKŁADOWE ZDANIE”. Jest to idealne rozwiązanie dla bloków tekstu, które przypadkowo napisałeś przy włączonym Caps Lock.
  • Duże litery sprawia, że ​​wszystkie litery są duże, niezależnie od tego, czy były wcześniej, czy nie. „TO JEST PRZYKŁADOWE ZDANIE”. Jest to idealne rozwiązanie, gdy nie zdawałeś sobie sprawy, jak jesteś zły, dopóki nie skończyłeś pisać.
  • Małe litery sprawia, że ​​wszystkie litery są małe, niezależnie od tego, czy były wcześniej, czy nie. „to jest zdanie przykładowe”.
  • Przypadek pisany wielką literą czyni pierwszą literę każdego słowa dużą literą, a resztę małą. „To jest przykładowe zdanie”.
  • Przypadek zdania sprawia, że ​​pierwsza litera pierwszego słowa jest wielka, a wszystkie inne małe litery. „To jest przykładowe zdanie”.

Istnieje duża szansa, że ​​nie będziesz potrzebować ich wszystkich, ale większość użytkowników będzie chciała mieć dostęp do co najmniej jednego, więc skonfiguruj wszystko tak, jak chcesz. To prosty program, ale raz na jakiś czas znacznie ułatwi życie.

Jeśli wolisz całkowicie unikać Caps Locka, możesz wyłączyć lub ponownie przypisać klawisz Caps Lock, a nawet zmienić go w klawisz wyszukiwania w stylu Chromebooka. Ale jeśli chcesz zachować Caps Lock, to narzędzie znacznie ułatwi posprzątanie wszelkich bałaganów, które może spowodować.

Kredyt zdjęciowy: Al R

Czy ten post był pomocny?