Skip to content

Jak naprawić przewijanie klawiszami strzałek w programie Excel

27 de lipiec de 2021
00 lead image scroll lock on

Pracujesz w arkuszu w programie Excel i naciskasz jeden z klawiszy strzałek na klawiaturze, aby przejść do następnej komórki. Ale zamiast przejść do następnej komórki, przeniósł się cały arkusz. Nie panikuj. Jest na to łatwe rozwiązanie.

Gdy klawisze strzałek przewijają cały arkusz kalkulacyjny, a nie przechodzą z komórki do komórki, winowajcą tego zachowania jest klawisz Scroll Lock. Nawet jeśli nie masz klawisza Scroll Lock na klawiaturze (większość laptopów obecnie nie ma), być może nacisnąłeś klawisz „Fn” dostępny na większości laptopów za pomocą innego klawisza zamiast klawisza „Ctrl”. Jeśli nie wiesz, co przypadkowo nacisnąłeś, możesz wyłączyć funkcję Scroll Lock za pomocą klawiatury ekranowej.

(Alternatywnie, jeśli lubić to zachowanie i przypadkowo je odwrócił wyłączony, poniższe instrukcje będą również działać w przypadku ponownego włączenia funkcji Scroll Lock).

Zwróć uwagę na powyższym obrazie, że „Scroll Lock” wyświetla się na pasku stanu w programie Excel. Jeśli doświadczasz przewijania i nie widzisz opcji Scroll Lock na pasku stanu, nie jest ona zaznaczona do wyświetlenia. Możesz dostosować pasek stanu, aby wyświetlał, kiedy funkcja Scroll Lock jest włączona.

Aby wyłączyć funkcję Scroll Lock, aktywuj bardziej zaawansowaną klawiaturę ekranową w ustawieniach ułatwień dostępu. Wyświetla się pełna klawiatura ekranowa.

1627405313 889 Jak naprawic przewijanie klawiszami strzalek w programie


Jeśli Scroll Lock jest włączony, klawisz „ScrLk” po prawej stronie klawiatury ekranowej wyświetla się na niebiesko. Kliknij klawisz „ScrLk”, aby wyłączyć Scroll Lock.

1627405313 934 Jak naprawic przewijanie klawiszami strzalek w programie

Klawisz nie powinien być już niebieski, gdy funkcja Scroll Lock jest wyłączona.

1627405313 932 Jak naprawic przewijanie klawiszami strzalek w programie

Wskaźnik Scroll Lock na pasku stanu znika, gdy funkcja Scroll Lock jest wyłączona. Ponownie upewnij się, że wskaźnik „Scroll Lock” jest wybrany do wyświetlania na pasku stanu, aby można było stwierdzić, czy jest włączony, czy wyłączony.

1627405313 751 Jak naprawic przewijanie klawiszami strzalek w programie

Jeśli wolisz nie dodawać wskaźnika Scroll Lock do paska stanu, możesz użyć bardziej zaawansowanej klawiatury ekranowej, aby sprawdzić, czy funkcja Scroll Lock jest włączona i łatwo ją wyłączyć.

Czy ten post był pomocny?