Skip to content

Jak powstrzymać klawiaturę Androida przed cenzurowaniem wiadomości?

31 de lipiec de 2021
IMG 4303

Czasami musisz powiedzieć, co masz na myśli, używając kolorowego języka. Ale zaraz po wyjęciu z pudełka Android może to utrudnić, sprawiając, że twoje przekleństwa są nudne (lub po prostu błędne). Oto jak położyć kres tym nonsensom.

Przede wszystkim powinniśmy wspomnieć, że istnieje wiele, wiele opcji klawiatur na Androida i nie możemy ich wszystkich tutaj omówić. Zamiast tego porozmawiamy o trzech najpopularniejszych: Gboard, SwiftKey i domyślnej klawiaturze Samsung. Jeśli używasz czegoś innego, mogą istnieć podobne opcje, ale być może będziesz musiał przeszukać menu ustawień klawiatury, aby je znaleźć.

Jak zezwolić na obraźliwy język w Gboard

Jeśli jesteś użytkownikiem Gboard – to standardowa klawiatura Google na urządzeniach Pixel, ale jest również dostępna w Sklepie Play – wtedy możesz przełączyć się od mówienia tego, co masz na myśli.

Aby włączyć obraźliwy język w Gboard, musisz przejść do jego Ustawień. Najprostszym sposobem na to jest otwarcie pola tekstowego, a następnie długie naciśnięcie klawisza/przecinka emoji. Gdy pojawi się wyskakujące okienko z trzema dymkami, przesuń się do ikony koła zębatego. W menu Ustawienia wybierz opcję „Korekcja tekstu”.

1627721007 77 Jak powstrzymac klawiature Androida przed cenzurowaniem wiadomosci1627721007 709 Jak powstrzymac klawiature Androida przed cenzurowaniem wiadomosci

Jest tutaj przełącznik Blokuj ofensywne słowa – zsuń tego złego chłopca i możesz wpisać, co chcesz.

1627721007 526 Jak powstrzymac klawiature Androida przed cenzurowaniem wiadomosci


Jeśli często używasz tekstu głosowego, zauważysz, że blokuje również obraźliwy język, używając pierdolonych gwiazdek, aby cię cenzurować. Aby to zmienić, wróć do Ustawień i wybierz opcję „Pisanie głosowe”.

1627721007 721 Jak powstrzymac klawiature Androida przed cenzurowaniem wiadomosci

W menu Głos przesuń przełącznik „Blokuj obraźliwe słowa” do pozycji wyłączonej. Teraz możesz swobodnie mówić.

1627721008 797 Jak powstrzymac klawiature Androida przed cenzurowaniem wiadomosci

Jak zezwolić na obraźliwy język w SwiftKey?

Domyślnie SwiftKey jest całkiem niezły, pozwalając ci powiedzieć to, co chcesz powiedzieć, o ile poprawnie piszesz za pierwszym razem. Na przykład nie zastąpi „kurwa” słowem „kacząc”, ale jeśli przypadkowo wpiszesz „fuxking”, SwiftKey nie wybierze „kurwa” jako zamiennika.

Aby wprowadzić poprawne poprawki tekstu, najpierw musisz dowiedzieć się, jakie są twoje typowe literówki (tak, to trochę pracy, wiem), a następnie użyć zastępowania tekstu, aby uzyskać pożądany efekt.

Aby to zrobić, otwórz menu Ustawienia SwiftKey – znajdziesz je w szufladzie aplikacji. W menu wybierz opcję „Wpisywanie”.

Jak powstrzymac klawiature Androida przed cenzurowaniem wiadomosci1627721008 147 Jak powstrzymac klawiature Androida przed cenzurowaniem wiadomosci

Na stronie Pisanie dotknij ustawienia „Schowek”. To dziwne miejsce, w którym SwiftKey może umieszczać ustawienia korekcji tekstu, ale tak właśnie jest.

1627721008 449 Jak powstrzymac klawiature Androida przed cenzurowaniem wiadomosci


Na stronie Schowka dotknij opcji „Dodaj nowy klip”. W wyskakującym oknie Nowy klip wpisz literówkę na górze, słowo zastępcze na dole, a następnie dotknij „Zapisz”.

1627721008 166 Jak powstrzymac klawiature Androida przed cenzurowaniem wiadomosci1627721008 728 Jak powstrzymac klawiature Androida przed cenzurowaniem wiadomosci

Od tego momentu, za każdym razem, gdy wpiszesz to konkretne słowo, SwiftKey automatycznie zastąpi je preferowaną poprawką.

Jak zezwolić na obraźliwy język w klawiaturze Samsunga

Klawiatura Samsunga jest podobna do SwiftKey pod tym względem, że pozwala używać obraźliwego języka, jeśli przeliterujesz go poprawnie. Ale znowu, jeśli wpiszesz swoje wulgaryzmy… to naprawdę nic nie robi. Klawiatura Samsunga jest okropna w autokorekcie. Poda kilka sugestii, ale nie zastąpi tego słowa (w każdym razie w moich testach na wulgaryzmy).

Podobnie jak SwiftKey, możesz jednak użyć zastępowania tekstu, aby przekształcić te „pieprzone” błędy w odpowiedni „pieprzony” tekst. Gdy pole tekstowe jest otwarte, ale puste, dotknij ikony koła zębatego na pasku sugestii.

1627721008 390 Jak powstrzymac klawiature Androida przed cenzurowaniem wiadomosci

Wybierz opcję „Inteligentne pisanie”, a następnie „Skróty tekstowe”.

1627721008 200 Jak powstrzymac klawiature Androida przed cenzurowaniem wiadomosci1627721009 368 Jak powstrzymac klawiature Androida przed cenzurowaniem wiadomosci

Na stronie Skróty tekstowe dotknij przycisku „Dodaj” w prawym górnym rogu. W wyskakującym oknie Dodaj skrót wpisz literówkę w pierwszym polu i właściwe słowo pod spodem. Kiedy skończysz, naciśnij przycisk „Dodaj” ibam— przeklinać.

1627721009 221 Jak powstrzymac klawiature Androida przed cenzurowaniem wiadomosci1627721009 557 Jak powstrzymac klawiature Androida przed cenzurowaniem wiadomosci

Czy ten post był pomocny?