Skip to content

Jak powstrzymać LinkedIn od poinformowania kogoś, że oglądałeś jego profil?

27 de lipiec de 2021
img 5cc0fde6c884f

LinkedIn często informuje ludzi, gdy przeglądasz ich profile i pokazuje im Twoje imię i nazwisko. Ta osoba może nawet otrzymać wiadomość e-mail lub alert z informacją, że przeglądałeś jej profil. Oto jak przeglądać prywatnie bez udostępniania tych informacji przez LinkedIn.

Preferowanie anonimowości w sieci społecznościowej może wydawać się głupie, ale inne sieci społecznościowe nie działają w ten sposób. Facebook i Twitter nie wysyłają nikomu powiadomień za każdym razem, gdy przeglądasz ich profil.

Aby znaleźć tę opcję, przejdź do LinkedIn stronę internetową, kliknij ikonę swojego profilu na górnym pasku i wybierz „Ustawienia i prywatność”.

Otwieram ustawienia LinkedIn

Kliknij „Jak inni widzą Twój profil i informacje o sieci” w obszarze Prywatność. Kliknij „Opcje przeglądania profilu”.

Opcje prywatności przeglądania profilu LinkedIn

Wybierz, jak chcesz wyglądać. Możesz wybrać „Anonimowy członek LinkedIn”, aby przeglądać wyłącznie prywatnie lub wybrać cechy swojego profilu prywatnego, które mogą być wyświetlane jako „Ktoś na LinkedIn” lub coś bardziej szczegółowego.


Po wyświetleniu profilu inne osoby nadal będą widzieć, że ktoś wyświetlił ich profil, ale zobaczą tylko, że oglądała go anonimowa osoba.

Opcja uniemożliwiająca LinkedIn udostępnianie Twojego imienia i nazwiska komuś, gdy przeglądasz jego profil

Jak ostrzega LinkedIn na tej stronie ustawień, jest tylko jedna wada: kiedy stajesz się anonimowy dla innych osób, stają się one anonimowe dla Ciebie. LinkedIn ukryje imiona i nazwiska osób, które wyświetlają Twój profil, po włączeniu tej opcji anonimowości.

Czy ten post był pomocny?