Skip to content

Jak powstrzymać swojego byłego przed prześladowaniem cię w mediach społecznościowych?

30 de lipiec de 2021
1627668898 preview 7

Media społecznościowe ułatwiają utrzymywanie kontaktu z ludźmi, których inaczej byś nie widział ani nie słyszał. Jeśli twój najlepszy przyjaciel podróżuje do innego kraju lub właśnie przeprowadziłeś się do nowego miasta i zostawiłeś swoich znajomych, fajnie jest być na bieżąco z tym, co dzieje się w życiu każdego z nas.

Niestety media społecznościowe sprawiają, że osoby, z którymi możesz nie chcieć pozostawać w kontakcie, równie łatwo mogą mieć na oku Ciebie i to, co robisz. Jest to naprawdę oczywiste po zerwaniu z kimś; jest prawie niemożliwe, aby zakończyć wszystko w sposób czysty, jeśli algorytm kanału informacyjnego Facebooka nadal umieszcza ich posty na pierwszym planie.

Chociaż możesz wejść i wyczyścić swój kanał wiadomości, nie przeszkadza to komuś innemu śledzić wszystkiego Ty robić. Przyjrzyjmy się więc, jak powstrzymać ludzi przed prześladowaniem Cię w czterech głównych serwisach społecznościowych: Facebook, Twitter, Instagram i Snapchat.

Facebook

Facebook jest najłatwiejszy do pokonania, ponieważ każdy (teoretycznie) używa swojej prawdziwej tożsamości. Utworzenie nowego konta na Twitterze i obserwowanie kogoś zajmuje tylko kilka sekund, ale tworzenie nowego konta na Facebooku, które jest na tyle wiarygodne, że ktoś zaakceptuje od niego zaproszenie? To wymaga czasu i wysiłku.


To, jak daleko chcesz się posunąć, aby uniemożliwić komuś dostęp do Twoich rzeczy, zależy od Ciebie. Najprostszą opcją jest po prostu odprzyjaźnienie się z nimi. W ten sposób, gdy wszystko się skończy, możesz dodać je ponownie, jeśli chcesz. Będą mogli zobaczyć wszystko, co udostępnisz publicznie, ale to wszystko.

Jeśli usunięcie kogoś z przyjaciół spowoduje więcej dramatu, niż chcesz, możesz po prostu ustawić rzeczy, aby nie widzieli twoich postów na Facebooku. Jest to o wiele bardziej subtelne, ale nadal będą mogli publikować rzeczy na Twojej osi czasu, komentować stare posty, które widzą, i wysyłać Ci wiadomości.

Aby w ogóle nic nie widzieli, jedyną opcją jest ich zablokowanie. Będzie im się wydawać, że nie istniejesz na Facebooku. Możesz je odblokować później, jeśli zechcesz je ponownie dodać jako znajomego.

Na koniec, jeśli ktoś cię prześladuje lub znęca, powinieneś zgłosić go na Facebooku. W zależności od tego, jak poważnie łamią warunki korzystania z Facebooka, mogą zostać zablokowani na stronie od kilku dni do na zawsze.

Świergot

Podczas gdy Facebook jest najłatwiejszy, Twitter jest najtrudniejszy. Jako usługa jest skonfigurowana tak, aby każdy mógł szybko i łatwo utworzyć anonimowe konto. Dlatego ma taki problem z nadużyciami.

Pierwszym krokiem jest zablokowanie głównego konta osoby. Nie będą już mogli widzieć Twoich tweetów, odwiedzać Twojego profilu, wysyłać wiadomości bezpośrednich i tak dalej.

Jeśli osoba jest rozsądna, to powinno wystarczyć. Jeśli jednak zaczną tworzyć nowe konta tylko po to, aby Cię śledzić, powinieneś rozważyć ustawienie swojego konta jako prywatnego. W ten sposób będziesz musiał zatwierdzić każdego obserwującego.

Jak zawsze, jeśli ma miejsce rzeczywiste nadużycie, zgłoś konto.

Instagram

Instagram ma problem z pełzaniem. Jeśli jesteś dziewczyną, która publicznie publikuje swoje zdjęcia, istnieje duża szansa, że ​​w pewnym momencie ktoś powie coś dziwnego, czy to w komentarzach, czy przez Direct Messaging.

Jak zwykle pierwszym krokiem jest zablokowanie konta, którego dotyczy naruszenie. Uniemożliwi im to zobaczenie Twoich postów lub skontaktowanie się z Tobą. Możesz również zgłosić ich konto, jeśli posunie się za daleko.

Chociaż konfiguracja wielu kont na Instagramie nie jest tak szybka i łatwa, jak w przypadku kont na Twitterze, nadal jest to możliwe. Jeśli ktoś wciąż unika twoich bloków, tworząc nowe konta, najlepszą opcją jest uczynienie swojego konta prywatnym. Wtedy za każdym razem, gdy ktoś spróbuje za tobą podążać, będziesz musiał to zatwierdzić.

Snapchat

Snapchat, podobnie jak Facebook, ma kilka opcji. Nie zobaczą już żadnego z Twoich prywatnych Snapów, więc najgorszą opcją jest po prostu zablokowanie im przeglądania Twojej Story.

Jeśli chcesz się ich po prostu pozbyć, możesz je po prostu zablokować. W ten sposób nie będą mogli wysyłać Ci Snapów ani przeglądać Twojej Historii. Możesz także zgłaszać osoby, ale ze względu na znikający charakter Snapów proces ten jest bardziej niezręczny niż w innych sieciach społecznościowych.

Media społecznościowe znacznie utrudniają rozstanie. Najlepszą rzeczą jest zwykle przerwanie kontaktu przynajmniej na kilka miesięcy, a następnie ponowna ocena. Wszystkie główne sieci społecznościowe mają kilka różnych narzędzi, dzięki którym możesz to zrobić.


Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że jeśli coś przerodzi się w nękanie, znęcanie się lub zastraszanie, powinieneś udać się na policję.

Czy ten post był pomocny?