Skip to content

Jak ścinki trawy mogą pomóc twoim roślinom doniczkowym – LifeSavvy

28 de czerwiec de 2023

Taczka pełna ścinków jasnozielonej trawy

Koszenie trawnika jest albo letnim obowiązkiem, na który nie możesz się doczekać, albo czymś, czego boisz się zajmować co tydzień. Ale niezależnie od tego, czy to kochasz, czy nienawidzisz, większość z nas zostaje ze stosami skoszonej trawy do czasu zakończenia pracy. Chociaż umieszczenie ich w worku na odpady ogrodowe jest zawsze opcją, istnieje lepszy sposób na ponowne wykorzystanie ścinków.

Jeśli jesteś rodzicem roślin, ścinki trawy, które inaczej byś wyrzucił lub wystawił przy drodze, mogą pomóc we wzroście zieleni w Twoim domu.

Wszystko, co musisz zrobić, to zaparzyć bogatą w składniki odżywcze herbatę.

Istnieje wiele odmian chwastów i innych naturalnie rosnących roślin zielonych, które mogą korzystnie wpływać na rośliny domowe, w tym pokrzywę, lucernę, skrzyp i wierzbę.

Ale jeśli nie chcesz szukać pożywienia na podwórku, ścinki trawy mogą być równie bogate w składniki odżywcze i mogą pomóc roślinom doniczkowym rosnąć.

Jak scinki trawy moga pomoc twoim roslinom doniczkowym – LifeSavvy

Trawa zawiera duże ilości azotu i potasu. Potas pomaga we wzroście, a azot jest naturalnym składnikiem chlorofilu. Jest niezbędna do procesu fotosyntezy. Bez niej twoje rośliny uschną i obumrą, więc dodanie jej większej ilości może pomóc w zwiększeniu siły.

Aby jak najlepiej wykorzystać skoszoną trawę, napełnij nią wiadro do 2/3 wysokości. Zalej je wodą i odstaw na 2-3 dni. Odcedź ścinki i podlej rośliny bogatą herbatą kompostową. Poczujesz się dobrze, nadając skoszonej trawie inny cel i możesz być zaskoczony tym, jak dobrze będą się rozwijać twoje rośliny.

Czy ten post był pomocny?