Skip to content

Jak wyczyścić historię wyszukiwania Cortany w systemie Windows 10?

25 de lipiec de 2021
00 lead image cortana search

Cortanain Windows 10 to coś więcej niż prosta funkcja wyszukiwania. To osobisty asystent podobny do Siri na iOS lub OK Google na Androida. Informacje wprowadzone do Cortany są przechowywane na Twoim komputerze i na Twoim koncie Bing, dzięki czemu wyniki można dostosować do Ciebie.

Cortana może być przydatna, ale jeśli nie chcesz, aby historia wyszukiwania Cortany była przechowywana, możesz wyczyścić informacje, które Cortana przechowuje o Tobie. Oto pokaż, aby wyczyścić historię wyszukiwania Cortany na komputerze i koncie Bing.

Wyczyść historię wyszukiwania Cortany na swoim komputerze

Aby wyczyścić historię wyszukiwania Cortany na komputerze, otwórz menu Start i kliknij ikonę koła zębatego „Ustawienia”.

1627198055 399 Jak wyczyscic historie wyszukiwania Cortany w systemie Windows 10

W oknie dialogowym Ustawienia systemu Windows kliknij „Prywatność”.

1627198055 983 Jak wyczyscic historie wyszukiwania Cortany w systemie Windows 10

Na liście opcji po lewej stronie kliknij „Mowa, pisanie odręczne i pisanie”.

1627198055 745 Jak wyczyscic historie wyszukiwania Cortany w systemie Windows 10

W sekcji Poznajemy Cię kliknij „Przestań mnie poznawać”.

1627198055 437 Jak wyczyscic historie wyszukiwania Cortany w systemie Windows 10


Nad przyciskiem Przestań mnie poznawać pojawi się okno dialogowe, dzięki któremu Cortana ma przestać przechowywać Twoje dane osobowe. Kliknij „Wyłącz”.

1627198055 681 Jak wyczyscic historie wyszukiwania Cortany w systemie Windows 10

Ta metoda nie tylko czyści historię wyszukiwania Cortany, ale także powstrzymuje Cortanę przed gromadzeniem dalszych informacji o Tobie. Nie ma osobnego ustawienia, aby po prostu wyczyścić historię wyszukiwania. Jeśli więc chcesz tylko wyczyścić historię wyszukiwania, ale chcesz, aby Cortana kontynuowała naukę o Tobie, kliknij „Poznaj mnie”, aby ponownie włączyć historię wyszukiwania. Wyskakujące okno dialogowe pokazane na powyższym obrazku wyświetla się ponownie z przyciskiem „Włącz”. Kliknij ten przycisk, aby ponownie włączyć historię wyszukiwania Cortany. Zauważ, że Cortana musi ponownie zacząć poznawać Cię od zera.

1627198056 31 Jak wyczyscic historie wyszukiwania Cortany w systemie Windows 10

Możesz teraz zamknąć okno Ustawienia, jeśli chcesz, klikając przycisk „X” w prawym górnym rogu okna. Jeśli jednak chcesz wyczyścić dane osobowe, które Bing przechowuje online o Tobie, pozostaw to okno otwarte i przejdź do następnej sekcji.

1627198056 571 Jak wyczyscic historie wyszukiwania Cortany w systemie Windows 10

Wyczyść dane Cortany zebrane na Twoim koncie Bing

Dane zebrane przez Cortanę na Twoim komputerze zostały teraz usunięte i nie będą już gromadzone żadne informacje, jeśli nie pozwolisz Cortanie ponownie Cię poznać. Jednak wszelkie już zebrane dane są również przechowywane na Twoim koncie Bing. Aby usunąć dane przechowywane na koncie Bing, kliknij link „Przejdź do Bing i zarządzaj danymi osobowymi wszystkich swoich urządzeń” w obszarze Zarządzaj informacjami w chmurze na ekranie ustawień Mowy, pisma odręcznego i pisania.

1627198056 496 Jak wyczyscic historie wyszukiwania Cortany w systemie Windows 10

Jeśli na komputerze zainstalowano wiele przeglądarek, może pojawić się następujące okno dialogowe z pytaniem, której aplikacji chcesz użyć do otwarcia tego łącza. Wybierz przeglądarkę, której chcesz użyć i kliknij „OK”.

1627198056 172 Jak wyczyscic historie wyszukiwania Cortany w systemie Windows 10

Ponieważ musisz być zalogowany na swoje konto Microsoft, aby korzystać z Cortany (nawet z lokalnym kontem Windows), powinieneś zostać automatycznie przeniesiony do Strona personalizacji konta Bing. Przewiń w dół do sekcji Inne dane Cortany i spersonalizowana mowa, pisanie odręczne i pisanie i kliknij „Wyczyść”.


UWAGA: Jeśli z jakiegoś powodu strona Personalizacja nie zostanie wyświetlona automatycznie, powinien pojawić się ekran z prośbą o zalogowanie się do konta Microsoft. Kliknij „Zaloguj się”, a następnie wprowadź swój adres e-mail Microsoft i hasło.

1627198056 350 Jak wyczyscic historie wyszukiwania Cortany w systemie Windows 10

Zostanie wyświetlone następujące okno dialogowe, w którym upewnij się, że chcesz wyczyścić dane Cortany. Kliknij ponownie „Wyczyść”, aby to zrobić.

1627198056 237 Jak wyczyscic historie wyszukiwania Cortany w systemie Windows 10

W sekcji Inne dane Cortany i spersonalizowana mowa, pisanie odręczne i pisanie zostanie wyświetlony komunikat informujący, że zalecenia zostały usunięte.

1627198056 787 Jak wyczyscic historie wyszukiwania Cortany w systemie Windows 10

Jeśli pozwolisz Cortanie poznać Cię ponownie, dane zebrane na Twoim komputerze zostaną ponownie zapisane na Twoim koncie Bing. Po prostu wykonaj te instrukcje ponownie, aby wyczyścić dane w Bing, jeśli nie chcesz, aby były tam przechowywane. Niestety, wydaje się, że nie ma sposobu, aby umożliwić Cortanie przechowywanie danych o Tobie bez przechowywania ich online na Twoim koncie Bing.

Czy ten post był pomocny?