Skip to content

Jak zainstalować i skonfigurować zamki do drzwi Kwikset SmartCode?

6 de lipiec de 2021
IMG 0546

Jeśli chcesz prosty inteligentny zamek z klawiaturą, Oferta SmartCode Kwikset daje garść opcji do wyboru. Oto jak je zainstalować i skonfigurować.

Używamy Zamek SmartCode 916, który jest wyposażony w ekran dotykowy, który ukrywa klawisze, dopóki ich nie dotkniesz. Może również łączyć się z hubem smarthome za pośrednictwem połączenia Z-Wave lub ZigBee. Należy jednak pamiętać, że chociaż inteligentne zamki Kwikset są kompatybilne z koncentratorem Wink, można je blokować i odblokowywać tylko z aplikacji Wink i to wszystko. Inne centra pozwalają również na takie rzeczy, jak zarządzanie kodami użytkowników, ale jeśli chcesz czegoś, co będzie działać całkowicie z Wink, sprawdź Schlage Connect.

W każdym razie zacznijmy. Proces instalacji jest prawie identyczny w całej gamie SmartCode. Więc bez względu na to, który masz, będziesz w stanie podążać dalej.

Krok pierwszy: usuń istniejącą zasuwę

Najpierw musisz usunąć obecną zasuwę zainstalowaną na twoich drzwiach. Zwykle wiąże się to tylko z wykręceniem kilku śrub z płyty czołowej zamka wewnątrz domu.

1625596345 413 Jak zainstalowac i skonfigurowac zamki do drzwi Kwikset SmartCode

Po wykręceniu tych śrub cała zasuwa powinna dość łatwo się rozpaść. Wystarczy oddzielić zewnętrzną i wewnętrzną część zasuwy, aby usunąć całość z drzwi. Być może będziesz musiał lekko uderzyć w niego młotkiem, aby go poluzować, jeśli nie odpadnie łatwo.

1625596345 504 Jak zainstalowac i skonfigurowac zamki do drzwi Kwikset SmartCode


Następnie musisz usunąć zatrzask. Jeśli jednak istniejąca zasuwka pochodzi z Kwikset, możesz użyć istniejącego zatrzasku i pozostawić go zainstalowanym, ponieważ jest identyczny z tym, z którym jest dostarczany inteligentny zamek. Jeśli musisz usunąć istniejący zatrzask, po prostu odkręć dwie śruby mocujące go na miejscu i wyciągnij go prosto.

1625596345 278 Jak zainstalowac i skonfigurowac zamki do drzwi Kwikset SmartCode

Masz teraz czystą kartę, aby zainstalować nową inteligentną blokadę. Przejdźmy do dobrej części!

Krok drugi: Zainstaluj SmartCode Smart Lock

Aby rozpocząć, zainstaluj nowy zatrzask drzwi, jeśli nie używasz już istniejącego. Wsuń zatrzask do drzwi, upewniając się, że środkowy otwór zatrzasku jest wyśrodkowany w otworze w drzwiach. Jeśli tak nie jest, usuń zatrzask i obróć mechanizm o 180 stopni (przytrzymując rygiel), aby zmienić położenie środkowego otworu. Włóż ponownie zatrzask, upewniając się, że oznaczenie „UP” na zatrzasku jest skierowane do góry.

1625596345 775 Jak zainstalowac i skonfigurowac zamki do drzwi Kwikset SmartCode

Przymocuj zatrzask do drzwi za pomocą dwóch krótkich śrub dołączonych do zestawu.

1625596345 643 Jak zainstalowac i skonfigurowac zamki do drzwi Kwikset SmartCode

Zaczynając od wewnętrznej strony drzwi, umieść zamek, wsuwając linkę pod zatrzask i wkładając drążek obrotowy przez środkowy otwór zatrzasku. Upewnij się, że wyrównałeś kształt „D” pręta, aby go wprowadzić.

1625596346 512 Jak zainstalowac i skonfigurowac zamki do drzwi Kwikset SmartCode

Na zewnątrz umieść płytkę montażową nad otworem i przeprowadź przez nią kabel. Przymocuj go do reszty zamka za pomocą dwóch długich śrub znajdujących się w zestawie. Powinno to teraz utrzymać zamek na miejscu w twoich drzwiach.

1625596346 755 Jak zainstalowac i skonfigurowac zamki do drzwi Kwikset SmartCode


Następnie zdejmij pokrywę z mechanizmu i wyjmij akumulator.

1625596346 82 Jak zainstalowac i skonfigurowac zamki do drzwi Kwikset SmartCode

Podłącz kabel od strony klawiatury zamka do mechanizmu i wsuń nadmiar kabla do dodatkowej przestrzeni wewnątrz.

1625596346 437 Jak zainstalowac i skonfigurowac zamki do drzwi Kwikset SmartCode

Następnie zainstaluj mechanizm na drzwiach, upewniając się, że jest on wyrównany z prętem obrotowym, aby wsunął się w otwór w mechanizmie.

1625596346 593 Jak zainstalowac i skonfigurowac zamki do drzwi Kwikset SmartCode

Przymocuj mechanizm do drzwi za pomocą dwóch małych śrub krzyżakowych dołączonych do zestawu i za pomocą dolnych zacisków śrubowych po bokach.

1625596346 312 Jak zainstalowac i skonfigurowac zamki do drzwi Kwikset SmartCode

Następnie włóż cztery baterie AA do akumulatora i ponownie włóż akumulator do mechanizmu.

1625596346 106 Jak zainstalowac i skonfigurowac zamki do drzwi Kwikset SmartCode

Zamek wyda sygnał dźwiękowy i zapali się kontrolka stanu. Stamtąd zamek powinien uruchomić się kilka razy, a następnie ponownie wydać sygnał dźwiękowy. Jeśli na klawiaturze pojawi się znacznik wyboru, oznacza to, że instalacja się powiodła. Jeśli nie, wystąpił problem z instalacją – coś może nie być ustawione w linii względem drążka obrotowego, zasuwka jest zablokowana lub zaczepiona o coś.


Gdy się powiedzie, zainstaluj pokrywę na mechanizmie za pomocą dwóch małych śrub imbusowych i dołączonego klucza imbusowego.

1625596346 297 Jak zainstalowac i skonfigurowac zamki do drzwi Kwikset SmartCode

Po zamontowaniu zamek jest technicznie gotowy do użytku, ale jeśli chcesz go odblokować za pomocą klawiatury, musisz dodać kod użytkownika. Można to zrobić, zdejmując czarną osłonę wewnętrzną i naciskając przycisk programu, gdy drzwi są odblokowane.

1625596347 838 Jak zainstalowac i skonfigurowac zamki do drzwi Kwikset SmartCode

Następnie dotknij znacznika wyboru na klawiaturze, a następnie wprowadź kod użytkownika, którego chcesz użyć, który musi mieć od 4 do 8 cyfr. Po zakończeniu dotknij przycisku blokady na klawiaturze.

1625596347 676 Jak zainstalowac i skonfigurowac zamki do drzwi Kwikset SmartCode

Aby aktywować ekran w dowolnym momencie (w ten sposób podświetlając klawisze), możesz nacisnąć go dłonią, dotknąć lewego dolnego obszaru lub dotknąć ekranu trzema lub więcej palcami.

Krok trzeci: podłącz go do Smarthome Hub

Zamki SmartCode mogą być używane bez koncentratora smarthome, ale cały sens inteligentnego zamka polega na tym, że możesz kontrolować i zarządzać zamkiem zdalnie z telefonu, dlatego idealnie jest połączyć go z koncentratorem smarthome.

Sposób, w jaki to robisz, zależy całkowicie od rodzaju posiadanego koncentratora, ale proces powinien być w większości taki sam. W moim przypadku połączę zamek z moimMrugnięcie piasty.


Najpierw musisz otworzyć aplikację koncentratora smarthome i przejść do miejsca, w którym dodajesz urządzenie do koncentratora, aby przełączyć je w tryb wyszukiwania/odkrywania.

1625596347 882 Jak zainstalowac i skonfigurowac zamki do drzwi Kwikset SmartCode

Gdy to zrobisz, naciśnij przycisk „A” z tyłu inteligentnego zamka.

1625596347 502 Jak zainstalowac i skonfigurowac zamki do drzwi Kwikset SmartCode

Poczekaj kilka sekund, a zamek połączy się z koncentratorem.

1625596347 525 Jak zainstalowac i skonfigurowac zamki do drzwi Kwikset SmartCode

Stamtąd możesz zarządzać blokadą i sterować nią z aplikacji.

1625596347 66 Jak zainstalowac i skonfigurowac zamki do drzwi Kwikset SmartCode

Jak wspomniano na początku, inteligentne zamki Kwikset nie są w pełni kompatybilne z koncentratorem Wink i można je blokować lub odblokowywać tylko z aplikacji.

Czy ten post był pomocny?