Skip to content

Jak zapisywać wyszukiwania w systemie Windows, aby uzyskać szybki dostęp później?

24 de lipiec de 2021
wss top 650x297

Jeśli regularnie wyszukujesz określone pliki w systemie Windows, zapisywanie wyszukiwań to świetny sposób na szybszy dostęp do nich niż ponowne wpisywanie wyszukiwania za każdym razem. Zapisywanie wyszukiwań jest szczególnie przydatne, jeśli często przeprowadzasz bardziej zaawansowane wyszukiwania lub wyszukujesz według kombinacji zakresu dat, typu pliku lub słów kluczowych.

Zapisywanie wyszukiwania w systemie Windows jest dość proste. Po wykonaniu dowolnego wyszukiwania w Eksploratorze plików po prostu wybierz kartę „Wyszukaj”, a następnie kliknij przycisk „Zapisz wyszukiwanie”. (W systemie Windows 7 przycisk Zapisz wyszukiwanie będzie dostępny tylko pod paskiem adresu). Nie ma znaczenia, gdzie szukasz i ile parametrów dodałeś. Możesz zapisać dowolne wyszukiwanie.

1627134536 109 Jak zapisywac wyszukiwania w systemie Windows aby uzyskac szybki dostep

Domyślnie wyszukiwania są zapisywane w folderze o nazwie „Wyszukiwania”, który można znaleźć w folderze użytkownika – zwykle w „C: użytkownicy ” – chociaż możesz je zapisać w dowolnym miejscu. (W systemie Windows 7 są one zapisywane w folderze „Ulubione”).

Folder Wyszukiwania jest wystarczająco wygodnym miejscem do ich przechowywania, ale jest jeszcze wygodniejszy, jeśli klikniesz folder prawym przyciskiem myszy i wybierzesz „Przypnij do szybkiego dostępu” z menu kontekstowego. Następnie pojawi się na lewym pasku bocznym Eksploratora plików.

1627134536 963 Jak zapisywac wyszukiwania w systemie Windows aby uzyskac szybki dostep

Teraz, gdy masz już przypięty folder Wyszukiwania, dzięki czemu możesz go łatwiej znaleźć, wystarczy, że dwukrotnie klikniesz zapisane wyszukiwanie. Eksplorator plików uruchomi wyszukiwanie i wyświetli wyniki.

1627134536 19 Jak zapisywac wyszukiwania w systemie Windows aby uzyskac szybki dostep


Możesz także zapisać wyszukiwanie, przeciągając jego ikonę z paska adresu do miejsca, w którym chcesz je zapisać. Działa to w Windows 7, 8 i 10.

1627134536 691 Jak zapisywac wyszukiwania w systemie Windows aby uzyskac szybki dostep

Zwróć uwagę, że po zapisaniu wyszukiwania w ten sposób system Windows tworzy skrót do wyszukiwania, a nie zapisuje go jako rzeczywiste zapisane wyszukiwanie. Nie jesteśmy pewni, dlaczego tak jest, ale możesz użyć skrótu dokładnie w ten sam sposób, w jaki korzystasz z zapisanego wyszukiwania. Po prostu kliknij go dwukrotnie, aby uruchomić wyszukiwanie.

1627134537 538 Jak zapisywac wyszukiwania w systemie Windows aby uzyskac szybki dostep

I wreszcie, system Windows 10 dodaje przydatną funkcję umożliwiającą przypinanie zapisanych wyszukiwań do menu Start, aby uzyskać jeszcze łatwiejszy dostęp. Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy zapisane wyszukiwanie i wybierz „Przypnij do początku” z menu kontekstowego.

1627134537 254 Jak zapisywac wyszukiwania w systemie Windows aby uzyskac szybki dostep

Przypięte wyszukiwania będą widoczne w sekcji kafelków menu Start.

1627134537 662 Jak zapisywac wyszukiwania w systemie Windows aby uzyskac szybki dostep

I to wszystko. Jeśli zauważysz, że wykonujesz te same wyszukiwania w kółko, zapisanie ich w celu łatwiejszego dostępu jest przyjemnym i prostym sposobem na zwiększenie wydajności.

Czy ten post był pomocny?