Skip to content

Jak zbudować własny uchwyt do monitora, który przymocuje się do każdego biurka?

15 de lipiec de 2021
2017 03 28 0021 650x301

Jeśli chcesz podnieść monitor wyżej niż to, co może osiągnąć podstawka, mocowanie monitora lub ramię to świetny sposób na zrobienie tego. Oto jak zbudować własny.

Możesz uzyskać uchwyty do monitora i ramiona za całkiem tanio, ale jeśli nie jesteś wielkim fanem tego wyboru lub po prostu chcesz czegoś naprawdę prostego i konfigurowalnego, możesz zbudować własny uchwyt do monitora, który można przymocować do prawie każdej powierzchni biurka. Dodatkowo wykonanie zajmuje mniej niż 30 minut.

Co będziesz potrzebował

1626346615 542 Jak zbudowac wlasny uchwyt do monitora ktory przymocuje sie do

Do wykonania pracy potrzebujesz tylko kilku narzędzi, a także garści materiałów. Użyłem:

  • Wiertarka z wiertłami
  • Ołówek
  • 12-calowygwintowana rura ze stali ocynkowanej, (Możesz uzyskać dowolną długość — to określi wysokość monitora)
  • 3-calowa gwintowana rura ze stali galwanizowanej (znowu można uzyskać dowolną długość, ale wystarczy przymocować uchwyt VESA)
  • Nastaw łokciowy
  • ZAzłączka kołnierzowa
  • Kilkamałe zaciski typu C
  • Małe wkręty do drewna (idealnie cztery, ale warto mieć dodatki)
  • Kawałek złomu taniego drewna
  • ZAPłyta montażowa monitora VESA(Każda płyta będzie działać, ale prawdopodobnie będziesz musiał wymyślić swój własny kreatywny sposób na zamontowanie jej na rurze).

Upewnij się, że wszystkie rury i kształtki mają ten sam rozmiar. Więc jeśli otrzymasz rurę 3/4 cala, będziesz potrzebować również łączników 3/4 cala. Rozmiar zależy jednak od Ciebie.

Krok pierwszy: przykręć kołnierz rury do złomu

Pierwszą rzeczą, jaką zrobimy, jest przymocowanie kołnierza rury do naszego kawałka drewna, który będzie stanowić podstawę stojaka monitora. Na początek musimy zaznaczyć na kawałku drewna, gdzie będą wiercone wkręty w celu zamocowania kołnierza. Ustaw kołnierz na kawałku drewna i zaznacz ołówkiem, gdzie znajdują się otwory.

1626346615 75 Jak zbudowac wlasny uchwyt do monitora ktory przymocuje sie do


Skończysz z czterema okręgami, w których będziemy musieli wywiercić otwory pilotowe.

1626346615 513 Jak zbudowac wlasny uchwyt do monitora ktory przymocuje sie do

Weź wiertarkę i wiertło i wywierć cztery małe otwory w zaznaczonych miejscach. Nie musisz przewiercać całego drewna, ale nie ma powodu, aby się nie spieszyć, ponieważ i tak nie zobaczysz dna.

1626346615 505 Jak zbudowac wlasny uchwyt do monitora ktory przymocuje sie do

Następnie chwyć śrubokręt lub wymień wiertło na wiertło i przykręć kołnierz do drewna za pomocą czterech małych wkrętów do drewna. Upewnij się, że śruby nie są wystarczająco długie, aby przebiły się przez drugą stronę.

1626346616 666 Jak zbudowac wlasny uchwyt do monitora ktory przymocuje sie do

Krok drugi: przymocuj główną stalową rurę nośną i kolanko

Po przygotowaniu całej bazy nadszedł czas, aby wznieść główną rurę wsporczą, która będzie siedziała pionowo. Ponieważ końcówka jest gwintowana, wystarczy wkręcić ją w kołnierz i dokręcić najlepiej jak potrafisz.

1626346616 774 Jak zbudowac wlasny uchwyt do monitora ktory przymocuje sie do

Ta rurka określi również, jak wysoko lub nisko znajduje się monitor w stosunku do powierzchni biurka. Więc im dłuższa jest rura, tym wyżej będzie siedział monitor. Poszedłem z 12-calową długością, ponieważ to dobry słodki punkt.

Następnie możesz przykręcić przegub łokciowy. Skończyło się na tym, że musiałem założyć T-fitting, ponieważ sklep z narzędziami nie miał kolanek 3/4 cala, ale nadal daje mi kąt 90 stopni, którego potrzebuję.

1626346616 432 Jak zbudowac wlasny uchwyt do monitora ktory przymocuje sie do

Krok trzeci: przymocuj płytkę montażową VESA do rury

Weź krótki odcinek rury i określ, w jaki sposób przymocujesz do niej płytkę montażową VESA. To wymaga trochę kreatywności z twojej strony, ale oto jak zrobiłem swoją. Najpierw musiałem całkowicie wywiercić otwór w rurze, aby wbić śrubę, aby przymocować mój uchwyt VESA.

1626346616 868 Jak zbudowac wlasny uchwyt do monitora ktory przymocuje sie do


Aby to zrobić, umieść rurę w imadle stołowym, aby uzyskać stabilność.

1626346616 739 Jak zbudowac wlasny uchwyt do monitora ktory przymocuje sie do

Następnie weź wiertło przeznaczone do wiercenia w metalu i idź do miasta, upewniając się, że wywierasz duży nacisk, ale poruszając się powoli. Jeśli zrobisz to dobrze, powinieneś skończyć z czystymi otworami po obu stronach rury.

1626346616 859 Jak zbudowac wlasny uchwyt do monitora ktory przymocuje sie do

Przykręć rurkę do złącza kolankowego w uchwycie monitora, upewniając się, że jest jak najmocniejsza, ale także upewniając się, że otwory są skierowane w górę i w dół.

1626346616 695 Jak zbudowac wlasny uchwyt do monitora ktory przymocuje sie do

Następnie chwyć uchwyt VESA i przesuń go na rurę, wyrównując w ten sposób otwory. Stamtąd weź śrubę i przesuń ją, zabezpieczając drugi koniec nakrętką.

1626346617 508 Jak zbudowac wlasny uchwyt do monitora ktory przymocuje sie do

Stoisko jest teraz kompletne i gotowe do transportu do najbliższego biurka.

1626346617 232 Jak zbudowac wlasny uchwyt do monitora ktory przymocuje sie do

Krok czwarty: przymocuj uchwyt monitora do biurka

Znajdź miejsce, w którym chcesz stojak na monitor i upewnij się, że będzie działać tam, gdzie jest.

1626346617 464 Jak zbudowac wlasny uchwyt do monitora ktory przymocuje sie do


Stamtąd weź dwa zaciski C i przymocuj uchwyt monitora do biurka, używając drewna jako punktu mocowania. Najlepiej byłoby skierować zaciski w dół, tak aby większość zacisku nie była widoczna i aby uzyskać czystszy wygląd.

1626346617 506 Jak zbudowac wlasny uchwyt do monitora ktory przymocuje sie do

Krok piąty: przymocuj monitor do uchwytu monitora

Weź płytkę montażową VESA i przykręć ją z tyłu monitora. Dobrym pomysłem jest również zdjęcie stojaka kolby z monitora, ponieważ nie będzie on potrzebny.

1626346617 795 Jak zbudowac wlasny uchwyt do monitora ktory przymocuje sie do

Na koniec ostrożnie przymocuj monitor do uchwytu DIY. W przypadku mojego monitora płyta montażowa VESA zaczepia się o sekcję, którą przykręciłem do rury.

1626346617 627 Jak zbudowac wlasny uchwyt do monitora ktory przymocuje sie do

Po zamontowaniu monitora może wymagać pewnych regulacji, aby ustawić go dokładnie tam, gdzie chcesz, ale poza tym uchwyt monitora jest gotowy do pracy!

Ponownie, możesz dostosować to w dowolny sposób, aby zamontować monitor w najlepszym możliwym miejscu dla swojej konfiguracji. Możesz chcieć, aby twój był zamontowany wyżej niż mój, więc w razie potrzeby użyj dłuższej rury. Lub jeśli potrzebujesz po prostu podnieść go o kolejny cal, weź kolejny klocek drewna i ułóż go poniżej podstawy.

Czy ten post był pomocny?