Skip to content

Jak zmienić domyślny folder Findera w OS X?

28 de lipiec de 2021
img 56e1bf641c7a5

Za każdym razem, gdy otworzysz nowe okno Findera w OS X, domyślnie otworzy się „Wszystkie moje pliki”. Możesz jednak wolisz, aby zamiast tego otwierał się w folderze Dokumenty lub Dropbox. Istnieje prosty sposób na zmianę domyślnego folderu Findera.

Ten folder „Wszystkie moje pliki” nie jest aż tak przydatny. W sumie, wszystko Twoje pliki są prawdopodobnie o wiele większe, niż się spodziewałeś. Bardziej niż prawdopodobne, masz tendencję do otwierania Findera, aby uzyskać dostęp do innych lokalizacji lub konkretnie jednej lokalizacji.

Zmiana miejsca, w którym otwiera się Finder, może znacznie skrócić czas spędzany na zmianie lokalizacji. Jeśli pomyślisz, ile razy otwierasz Findera i ile razy przełączasz się do innego folderu, może to sumować się dużo w ciągu miesięcy i lat.

Aby zmienić domyślną lokalizację Findera, najpierw otwórz preferencje Findera. Możesz to zrobić, klikając menu „Wyszukiwarka”, a następnie wybierając „Preferencje” lub używając standardowego skrótu klawiaturowego Command +.

Jak zmienic domyslny folder Findera w OS X

W preferencjach Findera zwróć uwagę na obszar „Pokaż nowe okna Findera:” i kliknij go, aby uzyskać dostęp do menu rozwijanego.

1627492709 938 Jak zmienic domyslny folder Findera w OS X


Jak powiedzieliśmy wcześniej, domyślna lokalizacja to „Wszystkie moje pliki”, ale w tym przykładzie zmienimy ją na nasz folder Dropbox, aby kliknąć „Inne”.

1627492710 206 Jak zmienic domyslny folder Findera w OS X

Teraz przejdziemy do naszej lokalizacji Dropbox i klikniemy „Wybierz”, gdy ją znajdziemy.

1627492710 297 Jak zmienic domyslny folder Findera w OS X

Możesz teraz przetestować rzeczy, klikając otwórz nowe okno Findera. Otworzy się w Dropbox (lub dowolnej lokalizacji, którą wybierzesz jako domyślną).

1627492710 879 Jak zmienic domyslny folder Findera w OS X

Uważamy, że będzie to o wiele wygodniejsze niż konieczność ciągłego zmieniania lokalizacji po otwarciu Findera. To prawda, że ​​nadal będziesz odwiedzać inne lokalizacje na swoim komputerze, ale przynajmniej teraz Finder otworzy się na tę jedną lokalizację, w której zwykle otwierasz się jako pierwsza.

Czy ten post był pomocny?