Skip to content

Jaka jest różnica między czerwonymi winoroślami a twizzlerami? – ŻycieSavvy

2 de listopad de 2022

słodka czerwona gumowata lukrecja na różowym tle

Przez lata trwała debata między Red Vines i Twizzlers. Który smakuje lepiej? I czy naprawdę są aż tak różne?

Te cukierki z lukrecji mają kilka różnic, w tym smak, ilość składników i teksturę.

Czerwone winorośle były pierwotnie nazywane „Malinowymi winoroślami” ze względu na ich klasyczny malinowy smak. Ten słodki cukierek został wynaleziony w 1950 roku, a Twizzlery powstały w latach 70-tych. Twizzlers są znane z tego, że mają bardziej truskawkowy smak.

Kolejną dużą różnicą między cukierkami są ich składniki. Obie marki lukrecji mają syrop kukurydziany, mąkę pszenną i czerwone 40, ale Twizzlers ma ponad dwukrotnie więcej składników Red Vines. Ta informacja doprowadziła do tego, że niektórzy fani Red Vines twierdzą, że ich cukierki są zdrowsze, ale mają tylko pięć kalorii mniej niż Twizzlers.

Jaka jest roznica miedzy czerwonymi winoroslami a twizzlerami – ZycieSavvy

1667381765 17 Jaka jest roznica miedzy czerwonymi winoroslami a twizzlerami – ZycieSavvy

Tekstura to kolejna różnica między nimi. Podczas gdy Twizzlers są opisywane jako lepkie i gumiaste, Red Vines są uważane za woskowe i puste – idealne do przekształcenia się w słomę cukrową.

Smak, składniki i konsystencja przyczyniają się do walki między czerwonymi winoroślami i twizzlerami. Bez względu na to, po której stronie płotu jesteś, wszyscy możemy się zgodzić, że te cukierki to pyszna uczta dla każdego miłośnika lukrecji.

Mówiąc o podobnych słodkich smakołykach, czy zastanawiałeś się kiedyś nad różnicą między dżemem a galaretką?

Czy ten post był pomocny?