Skip to content

Które wersje systemu macOS są obsługiwane z aktualizacjami zabezpieczeń?

2 de sierpień de 2021
img 5ae8f5e7b7047

Apple nie ma pisemnych zasad, które gwarantowałyby, jak długo będzie wspierać każdą wersję systemu macOS z aktualizacjami zabezpieczeń. Możesz jednak szybko sprawdzić, które wersje systemu macOS Apple są nadal aktualizowane i zwykle obsługują trzy najnowsze wersje.

Apple nie ma oficjalnej pisemnej polityki

Apple nie dostarcza pisemnego oświadczenia, które gwarantuje, jak długo będzie wspierać każdą wersję systemu macOS z aktualizacjami zabezpieczeń. Apple nawet nie mówi publicznie, kiedy system operacyjny jest „koniec życia” i nie otrzymuje już aktualizacji. Po prostu przestają publikować aktualizacje dla starych wersji systemu macOS bez powiadomienia, a Ty jesteś zdany na siebie.

Jest to bardzo nietypowe, jeśli jesteś przyzwyczajony do pracy z systemem Microsoft Windows. Microsoft publikuje swojeCykl pomocy technicznej systemu Windows, który dokładnie określa (i gwarantuje), jak długo każdy produkt będzie otrzymywał różne rodzaje aktualizacji. Na przykład możesz zobaczyć na tej stronie, że dla systemu Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1 główne wsparcie (nowe wersje funkcji i drobne aktualizacje) zakończyło się w 2015 r., Ale rozszerzona pomoc (aktualizacje zabezpieczeń) trwa do 2020 r.

Apple nadal ma jednak plan, nawet jeśli nie opisuje go publicznie. Od kilku lat Apple konsekwentnie aktualizuje ostatnie trzy wersje systemu macOS — innymi słowy, bieżącą wersję systemu macOS i dwie ostatnie wersje — o aktualizacje zabezpieczeń. Tak więc, zakładając, że Apple wypuszcza co roku nową wersję macOS, każda wersja macOS będzie obsługiwana z aktualizacjami zabezpieczeń przez około trzy lata. Ale Apple nie daje żadnych gwarancji, a to tylko świadome przypuszczenie.

Jak sprawdzić, co jest obecnie obsługiwane

ten Aktualizacje zabezpieczeń Apple page to jedyna strona w witrynie Apple, która zawiera te informacje. Zawiera listę aktualizacji zabezpieczeń, które firma Apple wydała niedawno dla wszystkich swoich urządzeń, w tym komputerów Mac z systemem macOS. Poszukaj najnowszej aktualizacji systemu macOS i sprawdź, dla których wersji systemu macOS została wydana. Jeśli wersja systemu macOS nie otrzymuje nowych aktualizacji, nie jest już obsługiwana.


Na przykład w maju 2018 r. najnowszą wersją systemu macOS był system macOS 10.13 High Sierra. Ta wersja jest obsługiwana przez aktualizacje zabezpieczeń, a poprzednie wersje — macOS 10.12 Sierra i OS X 10.11 El Capitan — były również obsługiwane. Kiedy Apple wyda macOS 10.14, OS X 10.11 El Capitan najprawdopodobniej nie będzie już obsługiwany. W każdym razie to możemy założyć na podstawie przeszłych działań Apple.

Ktore wersje systemu macOS sa obslugiwane z aktualizacjami zabezpieczen

Jak sprawdzić, z której wersji systemu macOS korzystasz?

Aby wyświetlić wersję systemu macOS, której używasz, kliknij ikonę Apple na pasku menu u góry ekranu, a następnie kliknij polecenie „Informacje o tym Macu”. Zobaczysz nazwę wersji, której używasz, i numer wersji tuż pod nią.

Jeśli masz starszą wersję pomniejszą — na przykład jeśli masz system macOS 10.13.3 i widzisz, że tylko system macOS 10.13.4 jest obsługiwany z aktualizacjami — wystarczy otworzyć Mac App Store i zainstalować wszelkie aktualizacje, aby uzyskać najnowsze wersja podrzędna.

1627885509 730 Ktore wersje systemu macOS sa obslugiwane z aktualizacjami zabezpieczen

Jak uaktualnić do obsługiwanej wersji

Zawsze możesz bezpłatnie uaktualnić system do nowej wersji systemu macOS, zakładając, że Apple nadal obsługuje Twój sprzęt. Uruchom aplikację App Store na komputerze Mac i powinieneś zobaczyć nową wersję systemu macOS dostępną do bezpłatnego pobrania. Dobrym pomysłem jest utworzenie kopii zapasowej komputera Mac przed kontynuowaniem.

Możesz także kliknąć przycisk „Aktualizacja oprogramowania” w oknie Informacje o tym Macu, aby otworzyć aplikację.

1627885510 573 Ktore wersje systemu macOS sa obslugiwane z aktualizacjami zabezpieczen

Źródło obrazu: Matko Boska/Shutterstock.com.

Czy ten post był pomocny?