Skip to content

Ktoś zamienił kasetę Raspberry Pi w emulator ZX Spectrum – Recenzja Geek

17 de kwiecień de 2022
d2681814 1024x576 1

W ciągu ostatnich kilku lat widzieliśmy mnóstwo inspirowanych stylem retro projektów Raspberry Pi, w tym kalendarz Macintosha z jednym atramentem i iPoda przesyłanego strumieniowo ze Spotify. Ale nic nie przygotuje cię na dziwactwo JamHamsterKaseta ZX Spectrum Raspberry Pi.

Kaseta ZX Spectrum Raspberry Pi przypomina zagnieżdżoną lalkę w stylu retro. To oczywiście Pi Zero W wsunięty do kasety, ale to także emulator ZX Spectrum. Porty wideo i akcesoriów znajdują się po bokach kasety, dzięki czemu JamHamster może podłączyć go do dowolnego monitora i cieszyć się nim Szaleńczy Górnik lubZestaw Jet Willy.

W rozmowie zMagPi .Name, JamHamster wyjaśnił proces stojący za tym projektem. Musiał ogolić boki Pi Zero W za pomocą Dremela, aby zmieścił go wewnątrz taśmy, i aby uzyskać ten retro wygląd, miał wydrukowane niestandardowe etykiety Boots C15 na kasetę.

Raspberry Pi emulujące ZX Spectrum na ekranie.

A ponieważ kaseta jest bardzo przenośna, musi się szybko uruchomić. JamHamster osiągnął imponujący 16-sekundowy czas rozruchu, przetaktowując Pi Zero W (z niewielką pomocą grubego radiatora) i rekonfigurując oprogramowanie DietPi i Fuze ZX Spectrum.

Powinienem również zauważyć, że zarówno procesor ZX Spectrum, jak i procesor ARM Raspberry Pi zostały pierwotnie opracowane w Cambridge w Anglii. To zabawny przypadek, zwłaszcza że oba komputery wywarły duży wpływ na młodych ludzi.

To nie jest pierwsze rodeo JamHamstera. Majsterkowicz opracował dziesiątki projektów retro, które możesz zobacz na jego Twitterze.

Źródło: JamHamster przez MagPi

Czy ten post był pomocny?