Skip to content

Kubuntu Focus Ir14 to laptop premium z systemem Linux i KDE

30 de kwiecień de 2023
Kubuntu Focus Laptop Hero

Laptop Kubuntu Focus Ir14 na jasnoniebieskim tle

Opcje laptopów z systemem Linux rosną każdego dnia. Podczas gdy System76 głównie prowadzi szarżę, Kubuntu Focus ma również kilka opcji. A ten nowy laptop jest nastawiony na wykonywanie pracy.

Kubuntu Focus Ir14 to najnowszy laptop zespołu Kubuntu Focus we współpracy z Carbon Systems. Zgodnie z komunikatem prasowym ma on „emanować jakością wszędzie tam, gdzie klient spojrzy i dotknie”. Chociaż nie możemy ocenić tego stwierdzenia, zanim nie dostaniemy jednego z nich – i planujemy przejrzeć ten laptop – Focus Ir14 z pewnością ma wygląd premium, z metalowym wykończeniem i wąskimi ramkami ekranu.

Przechodząc do ekranu, wyświetlacz 1920×1200 jest świetny do czytania dzięki współczynnikowi proporcji 16:10, a procesor Intel Core i5-12450H oznacza, że ​​laptop nikogo nie zawiedzie pod względem wydajności. Ponadto może być wyposażony w maksymalnie 64 GB pamięci RAM i 4 TB pamięci masowej, z opcjonalnym (i darmowym) pełnym szyfrowaniem dysku. I oczywiście jest wstępnie skonfigurowany z Kubuntu 22.04 LTS po wyjęciu z pudełka.

Inne funkcje obejmują blokadę Kensington, czytnik kart SD, gniazdo słuchawkowe i Thunderbolt 4. Brak dedykowanej karty graficznej, ale z drugiej strony, to nie jest laptop do gier. To niesamowita jednostka dla entuzjastów Linuksa, którzy nie chcą rezygnować z wyglądu ani specyfikacji i chcą pracować bez względu na to, gdzie się znajdują.

źródło: Kubuntu Focus

Czy ten post był pomocny?