Skip to content

Mercedes-Benz chce umieścić ChatGPT w twoim samochodzie – Recenzja Geek

20 de czerwiec de 2023
c0351f03

Wnętrze Mercedes-Benz z ChatGPT

Mercedes-Benz chce wyposażyć swojego samochodowego asystenta głosowego w ChatGPT. Generative AI powoli pojawia się wszędzie, od iPhone’a po książki w sklepie Kindle, i przez następne trzy miesiące będzie rozmawiać z właścicielami Mercedesów podczas jazdy.

W tym tygodniu Mercedes ogłosił, że wybrani właściciele jego luksusowych pojazdów w Stanach Zjednoczonych będą mieli dostęp do programu testowego asystenta głosowego opartego na ChatGPT, który rozpocznie się 16 czerwca. Następnie, we współpracy z Microsoftem, obaj przetestują, jak to działa w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Producent samochodów już pozwala właścicielom poprosić swojego asystenta głosowego o włączenie podgrzewanych siedzeń, uzyskanie wskazówek dojazdu i wykonanie innych zadań. Teraz podobno zapewni bardziej naturalnie brzmiące odpowiedzi i będzie bardziej pomocny niż kiedykolwiek dzięki usłudze Microsoft Azure OpenAI Service i modelowi języka naturalnego.

W komunikacie prasowym firma potwierdziła, że ​​asystent głosowy oparty na ChatGPT odpowie na polecenie „Hej Mercedes” i będzie w stanie prowadzić rozmowę, a nie tylko odpowiadać na konkretne pytania.

Co ważniejsze, przyszłe wtyczki mogą umożliwić ChatGPT planowanie rezerwacji obiadów, znajdowanie przepisów na obiady i wykonywanie innych czynności podczas swobodnej jazdy do domu.

Na razie obsługiwanych może być około 900 000 pojazdów, a jeśli wszystko pójdzie dobrze, Mercedes rozważy rozszerzenie wsparcia i długości. Pewnego dnia wszyscy poczujemy się jak Iron Man rozmawiający z JARVISEM jak Tony Stark, albo jeszcze lepiej, Knight Rider.

przez Engadget

Czy ten post był pomocny?