Skip to content

Rivian EVs może otrzymać dużą aktualizację oprogramowania – Recenzja Geek

18 de czerwiec de 2023
15a255e3

Rivian R1T podłączony do ładowarki CCS

Elektryczne pojazdy Rivian mają wiele do zaoferowania, ale bycie nowym producentem samochodów ma swój udział w rosnących bólach. I chociaż oprogramowanie stale się poprawia, podobno Rivian przejmuje najpopularniejszą na świecie usługę planowania tras pojazdów elektrycznych, aby jeszcze bardziej ją ulepszyć.

Chociaż oprogramowanie w ciężarówce elektrycznej Rivian R1T i SUV-ie R1S jest solidne, z pewnością mogłoby być lepsze. Według ElektrRivian przejmuje A Better Route Planner, szwedzką firmę, która oferuje jedną z najlepszych platform do wyznaczania tras, podróży i ładowania pojazdów elektrycznych na rynku.

Wygląda na to, że Rivian albo już przejął firmę, albo wkrótce to zrobi, co powinno być ogromnym krokiem w poprawie wrażeń z jazdy.

Aplikacja Better Route Planner działa w systemach iOS, Android, sieci Web, CarPlay i Android Auto i jest już dostępna w innych pojazdach elektrycznych, takich jak Polestar. Usługa wykorzystuje szczegółowy system map i zasoby społeczności, aby pomóc właścicielom pojazdów elektrycznych zaplanować dłuższe podróże, wytyczyć stacje ładowania i nie tylko.

Wykorzystuje nawet dane dotyczące jazdy i dróg, aby pomóc dokładnie planować podróże, co jest całkiem fajne. Według doniesień ABRP będzie nadal współpracować z obecnymi partnerami, ale jednocześnie zostanie włączony do Rivian.

Pomysł polega na tym, że Rivian może poprawić doświadczenie w pojeździe, dostarczając jednocześnie kluczowe dane dotyczące jazdy i pojazdu w celu ulepszenia usługi. To może być korzystne dla obu stron, ale będziemy musieli poczekać i zobaczyć.

przez Electrek

Czy ten post był pomocny?