Skip to content

Meta to Clone Twitch z nową platformą transmisji na żywo – recenzja Geek

7 de sierpień de 2022
df0d6266

Sylwetka smartfona z aplikacjami Facebook, Messenger, WhatsApp, Instagram, Oculus i niewyraźnym logo META na tle.

Według Insider biznesowy raport, firma macierzysta Facebooka, Meta, potajemnie testowała usługę transmisji na żywo przez ostatnie dwa lata. Platforma, nazwana „Super”, jest w trakcie opracowywania z mniej niż 100 twórcami rekrutowanymi przez Meta.

Raporty wskazują, że Super pod wieloma względami przypomina należącą do Amazona usługę transmisji na żywo Twitch. Twórcy prowadzą interaktywne transmisje na żywo i mają wiele opcji zarabiania, w tym bezpośrednie darowizny, subskrypcje warstwowe i sponsoring korporacyjny. Twórcy wersji beta obecnie zatrzymują 100% swoich zarobków za pośrednictwem platformy. Rozcierany donosi, że niektórzy twórcy otrzymują do 3000 USD za transmisję strumieniową na platformie przez pół godziny.

Meta rozwijała Super przez co najmniej dwa lata. Według Bloomberg raport z 2020 roku, Super był narzędziem inspirowanym Cameo dla celebrytów, aby zarobić dodatkowe pieniądze. Teraz wydaje się, że Super ewoluował, aby stać się graczem na rynku transmisji na żywo, obecnie zdominowanym przez Twitch i YouTube.

Chociaż Super jest obecnie w trybie Beta, możesz dołączyć do usługi, logując się na swoje konto Google. Potencjalni twórcy mogą poprosić o dołączenie do usługi za pośrednictwem strony wczesnego dostępu do witryny.

Źródło: Business Wtajemniczony przez Rozcierany

Czy ten post był pomocny?