Skip to content

Nowa wciągająca gra Google pozwala zbudować komputer kwantowy — recenzja Geek

17 de kwiecień de 2022
a0c001ba 1024x576 1

Na cześć Światowego Dnia Kwantowego, którego prawdopodobnie nie obchodziliście, właśnie wystartowały gry Google i DoublespeakGra kubitowa. Jest to dziwnie wciągająca i głęboka gra przeglądarkowa, która pozwala „zbudować” komputer kwantowy, bez konieczności posiadania dyplomu z fizyki kwantowej.

Gra koncentruje się na bitach kwantowych, zwanych również kubitami, które są wersją binarną komputera kwantowego. Te małe jednostki „informacji kwantowej” doświadczają czegoś, co nazywa się „superpozycją”, dlatego komputer kwantowy może przetwarzać skomplikowane dane z niespotykaną dotąd szybkością. Oczywiście nauka nie ma znaczenia, bo to tylko gra.

  • WGra kubitowa, starasz się zebrać jak najwięcej kubitów, nie pozwalając im zbytnio się nagrzać. Z biegiem czasu twój komputer kwantowy stanie się wystarczająco potężny, aby ukończyć duże projekty badawcze, i możesz zdobyć fajne ulepszenia, aby lepiej zarządzać wszystkimi swoimi kubitami.

    Google wyjaśnia, żeGra kubitowa jest dostępny w witrynie QuanTime, zasobach dla klas, w których można uczyć dzieci o obliczeniach kwantowych. Dzieci mogą mieć okazję do zabawyGra kubitowa w szkole, a Google ma nadzieję, że skieruje dzieci na ścieżkę, aby dowiedzieć się więcej o mechanice kwantowej.

    Teraz Google jest głęboko zakorzeniony w badaniach kwantowych, a nawet ma kampus Quantum AI w Santa Barbra. Niektóre dzieci, które grają w tę grę, mogą pewnego dnia opracować komputery kwantowe w Google, co jest ciekawym i ekscytującym pomysłem.

    Źródło: Google przez Engadget

    Czy ten post był pomocny?