Skip to content

Microsoft dodaje naszą najbardziej pożądaną funkcję do systemu Windows 11 – Recenzja Geek

10 de czerwiec de 2022
59b2900a 1024x576 1

Logo systemu Windows 11 na domyślnej tapecie systemu Windows 11.

Microsoft w końcu dodaje zakładki do Eksploratora plików Windows 11. Te karty umożliwiają nawigację po plikach i folderach w jednym wystąpieniu Eksploratora plików — to poważna oszczędność czasu i powinna zapobiegać bałaganowi na pulpicie. Niestety, ta funkcja jest obecnie dostępna wyłącznie dla Windows 11 Insider Preview Build25136.

Po raz pierwszy usłyszeliśmy o tej funkcji w marcu, kiedy to ujawnił ją programista EarTrumpet, Rafael Rivera. Oczywiście interfejsy plików z kartami nie są niczym nowym. Apple dodał karty do swojego Findera w 2013 roku, a kilka aplikacji innych firm (z których wiele nie działa) twierdzi, że dodaje karty do Eksploratora plików systemu Windows.

Microsoft eksperymentował również z Eksploratorem plików z zakładkami w 2017 roku, kiedy testował tę funkcję w kompilacji Windows 10 Insider. Ale z jakiegoś powodu funkcja została usunięta i nigdy nie pojawiła się w stabilnej wersji systemu Windows.

Warto zauważyć, że Microsoft prosi również użytkowników o udostępnienie „które funkcje kart chcesz zobaczyć dalej”. Wygląda na to, że funkcje oprogramowania z kartami są teraz w centrum uwagi systemu Windows 11, co ma sens, ponieważ czystość i minimalizm to sposób działania systemu operacyjnego.

Niejawni testerzy systemu Windows mogą odblokować tę funkcję, aktualizując ją do kompilacji o numerze 25136 lub nowszej. Wszyscy inni powinni po prostu poczekać, aż funkcja trafi do stabilnej wersji systemu Windows 11 (lub dołączyć do programu Insider). Pamiętaj, że aktualizacja poprawia również pasek boczny Eksploratora plików, dodając profile użytkowników OneDrive i ułatwiając dostęp do przypiętych lub ostatnio używanych lokalizacji.

Źródło: Microsoft

Czy ten post był pomocny?