Skip to content

Microsoft Edge będzie miał specjalną wersję „Built for Work”

23 de czerwiec de 2023
edge 2

Logo Microsoft Edge

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Microsoft szybko dodał nowe funkcje do swojej przeglądarki internetowej Edge, od irytujących po potencjalnie przydatne. Teraz opracowywana jest nowa dedykowana przeglądarka Edge „stworzona do pracy”.

Microsoft Edge dla firm jest teraz dostępny w prywatnej wersji zapoznawczej, która „ma na celu zaspokojenie potrzeb zarówno użytkowników końcowych, jak i specjalistów IT jako przeglądarki, która automatycznie rozdziela przeglądanie służbowe i prywatne w dedykowane okna przeglądarki z własnymi ulubionymi, oddzielnymi pamięciami podręcznymi i lokalizacjami przechowywania. ” Pomysł polega na tym, że Twój komputer może mieć dwa środowiska przeglądania — jeden do przeglądania osobistego, a drugi do zadań służbowych — i oba mogą być wyposażone w przeglądarkę Microsoft Edge.

Nowa wersja Business ma specjalną ikonę (krawędź z teczką), a także zdjęcie profilowe w lewym górnym rogu okna, które po kliknięciu rozwija się do informacji profilowych. Microsoft zezwoli również organizacjom na zmianę obszaru profilu na markowy interfejs z niestandardowym logo, nazwą i kolorem pasującym do firmy lub grupy zarządzającej środowiskiem Edge. Automatycznie przełącza również „rosnącą liczbę stron internetowych” między pracą a osobistymi doświadczeniami.

Prawdopodobnie nie będzie to osobna wersja, którą zwykli ludzie mogą pobrać, jak Edge Beta lub Canary. Zamiast tego administratorzy i działy IT wdrożą go na komputerach, których są właścicielami i które kontrolują. Microsoft testuje również wersję dla komputerów „Bring Your Own PC”.

Obecnie planowane jest szerokie wdrożenie Microsoft Edge dla firm w sierpniu 2023 r.

Źródło: Microsoft (1, 2)

Czy ten post był pomocny?