Skip to content

Oto, jak działa nowy rozszerzony tryb zabezpieczeń przeglądarki Microsoft Edge

5 de luty de 2022
Microsoft Edge Hide or Show Extensions on Toolbar 1024x575 1

Internet to przerażające miejsce z wszelkiego rodzaju exploitami, które mogą wyrządzić poważne szkody Twoim urządzeniom. Microsoft o tym wie i wydał nowy tryb dla Edge, który zapewnia kolejną warstwę bezpieczeństwa, aby chronić Cię przed tymi problemami.

Aby skorzystać z nowego trybu przeglądania, upewnij się, że zaktualizowałeś Edge’a do wersji 98.0.1108.43. Po zaktualizowaniu musisz włączyć zasady grupy, aby je uruchomić. Zasady grupy nie są przeznaczone dla użytkowników domowych, więc są dostępne tylko w wersjach Professional, Ultimate i Enterprise systemu Windows.

„Zwiększ swoje bezpieczeństwo w sieci. Jest to tryb przeglądania w Microsoft Edge, w którym bezpieczeństwo przeglądarki ma priorytet, dając użytkownikom dodatkową warstwę ochrony podczas przeglądania sieci” – czytamy w notatkach o poprawce.

Zasadniczo, gdy ten tryb jest włączony, pomaga chronić się przed exploitami typu in-the-wild (znanymi również jako zero-days), co oznacza, że ​​będziesz mieć dodatkową warstwę ochrony między tobą a wszelkimi nienaprawionymi exploitami. Nie jest to tryb, z którego wszyscy będą chcieli korzystać, ale jest to coś do rozważenia, jeśli należysz do osób bardziej świadomych bezpieczeństwa.

Microsoft ma szczegółowy podział zasad i sposób ich włączenia. Aby go włączyć, musisz mieć uprawnienia administratora i być w trybie Professional, Ultimate i Enterprise.

Ta wersja Edge dodaje również spersonalizowane, wieloprofilowe doświadczenia. Możesz ustawić Edge tak, aby automatycznie zmieniał profile podczas odwiedzania niektórych witryn, co jest doskonałą wygodą.

Czy ten post był pomocny?