Skip to content

Możesz teraz wypróbować publiczną wersję beta iOS 16 i iPadOS 16

12 de lipiec de 2022
iPhone SE 2022 vs the iPhone 13 Pro

Apple zaprezentowało iOS 16 i iPadOS 16 w zeszłym miesiącu na WWDC, kolejne ważne aktualizacje odpowiednio dla iPhone’a i iPada. Po kilku kompilacjach deweloperskich publiczna wersja beta jest teraz gotowa do wypróbowania przez wszystkich.

Zainstalowanie kilku pierwszych wersji beta na iPhone’ach i iPadach było już łatwe, ale były one przeznaczone głównie dla programistów testujących aplikacje i gry. Publiczna wersja beta oznacza początek bardziej stabilnej wersji iOS 16 i iPadOS 16, skierowanej do ogółu społeczeństwa przed ostateczną premierą za kilka miesięcy. Nie jest wymagane konto programisty ani obejście — po prostu przejdź do portalu Apple Beta Software Program i zarejestruj swoje urządzenie.

Aktualizacja iPhone’a na iOS 16 zawiera bardziej konfigurowalny ekran blokady, ulepszenia trybu skupienia i wiadomości, wielopunktowe podróże w Apple Maps, „cofnij wysłanie” dla poczty i wiele więcej. Odpowiedni iPadOS 16 ma większość z tych ulepszeń, z dodatkiem Stage Manager do wielozadaniowości (choć tylko na iPadach z zasilaniem M1), odnowioną aplikacją Weather, odpowiednią obsługą zewnętrznego wyświetlacza (ponownie, tylko dla M1) i innymi ulepszeniami.

Podobnie jak w przypadku wszystkich wersji przedpremierowych, powinieneś nie zainstaluj wersję beta iOS lub iPadOS na urządzeniu, na którym polegasz każdego dnia. Apple wypuściło kilka wersji beta dla programistów, aby naprawić najgorsze błędy, ale prawdopodobnie nadal pozostało kilka problemów. Jeśli nie masz zapasowego iPhone’a lub iPada, najlepiej poczekać na ostateczną stabilną wersję, kiedy będzie gotowa na najlepsze iPhone’y.

Czy ten post był pomocny?