Skip to content

Możesz zrobić Sangrię za pomocą francuskiej prasy – LifeSavvy

10 de czerwiec de 2023

Grupa ludzi wiwatuje szklankami sangrii.

Wiele osób nie może żyć bez swojej francuskiej prasy, jeśli chodzi o zaparzanie idealnej filiżanki kawy rano. Ale czy wiesz, że możesz również użyć tej samej francuskiej prasy później w ciągu dnia — na happy hour?

Gdy sezon letni oficjalnie się rozpoczął, nadszedł czas, aby zacząć myśleć o chłodnej, orzeźwiającej, owocowej sangrii i możesz zrobić pyszny koktajl, którym możesz się podzielić, używając swojej zaufanej prasy francuskiej!

Francuska prasa jest świetna do robienia sangrii, ponieważ pomaga smakowi owocu naprawdę wtopić się w wino. Filtruje również wszelkie małe cząsteczki, więc jeśli używasz limonki lub pomarańczy w swoim napoju, nie musisz się martwić, że wypijesz kawałek miąższu!

Mozesz zrobic Sangrie za pomoca francuskiej prasy LifeSavvy

Aby zmienić swoją francuską prasę z ekspresu do kawy w ekspres do koktajli, ułóż owoce na dnie dzbanka, dodaj alkohol i powoli zanurzaj. Miąższ i pestki pozostaną na dnie, wino wzbogaci się o owocowe aromaty, a napój będzie można bez problemu nalewać wielu gościom.

To nie tylko świetny hack koktajlowy na lato, ale jeśli masz w domu więcej niż jedną francuską prasę, możesz zrobić jednocześnie różne wersje sangrii, dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie na przyjęcie.

Ale nawet jeśli koktajlujesz sam, proces ten jest tak łatwy i szybki, że możesz za każdym razem zmieniać rodzaj owoców i wina, których używasz, i nie musisz czekać, aż smaki się połączą. Pozdrowienia dla słodkiego, słodkiego lata!

Czy ten post był pomocny?