Skip to content

Mullvad VPN debiutuje swoją wyszukiwarką bez reklam – Review Geek

21 de czerwiec de 2023
f5bf31d6 1024x576 1

obraz wyszukiwarki Mullvad Leta.

Jeśli potrzebujesz wyszukiwarki zorientowanej na prywatność, która nie jest obsługiwana przez s, warto sprawdzić Mullvad Leta. Ta nowa wyszukiwarka, która jest dostępna wyłącznie dla subskrybentów Mullvad VPN, jest wciąż dość prymitywna. Ale oferuje wysokiej jakości wyniki wyszukiwania, nie zawiera reklam i jest kontrolowany przez Assured AB.

W przeciwieństwie do DuckDuckGo lub Brave Search, które prowadzą indeks unikalnych wyników wyszukiwania, Mullvad Leta jest tak zwanym „serwerem proxy Google”. Pobiera wszystkie wyniki wyszukiwania z Google, ale maskuje Twoją tożsamość w tym procesie.

Ponadto Mullvad Leta utrzymuje pamięć podręczną wyników wyszukiwania, która jest współdzielona przez wszystkich użytkowników. Zmniejsza to interakcję z wyszukiwarką Google, a jeśli chcesz, możesz zmusić Mullvad Leta do przeszukiwania tylko zawartości pamięci podręcznej.

Oczywiście system buforowania pozwala Mullvadowi zaoszczędzić trochę pieniędzy. Aby jeszcze bardziej obniżyć koszty, Mullvad ogranicza liczbę użytkowników do 100 wyszukiwania bezpośrednie dziennie — większość Twoich wyszukiwań będzie zapisywana w pamięci podręcznej (chyba że szukasz dziwnie niszowych rzeczy), więc nie stanowi to większego problemu.

Powinienem zauważyć, że Mullvad Leta jest jedną z wielu usług proxy wyszukiwania Google. Startpage jest prawdopodobnie najpopularniejszą opcją — ma czystszy interfejs niż Mullvad Leta i zawiera obrazy, filmy i wiadomości. Ale Startpage jest obsługiwany przez reklamy.

Mullvad Leta jest w całości finansowany z subskrypcji Mullvad VPN, stąd brak s. Aby korzystać z Mullvad Leta, musisz zalogować się na swoje konto za pomocą tokena użytkownika. Pamiętaj, że istnieje również rozszerzenie Mullvad Leta dla przeglądarki Mullvad.

Źródło: Mullvad VPN

Czy ten post był pomocny?