Skip to content

Następna duża aktualizacja Mozilla Thunderbird jest teraz w fazie beta

11 de czerwiec de 2023
Thunderbird 2023 Logo Hero

Mozilla przyspieszyła rozwój klienta pocztowego Thunderbird w ciągu ostatnich dwóch lat. Aktualizacja Thunderbirda 102 pojawiła się w zeszłym roku z wieloma ulepszeniami, a teraz kolejna duża wersja jest dostępna do testów beta.

Mozilla właśnie wydała Thunderbirda 115 beta 1, który jest pierwszym testowym wydaniem tegorocznej znaczącej aktualizacji Thunderbirda. Zespół programistów omówił już, w jaki sposób wersja 115 jest kolejną fazą przebudowy Thunderbirda „od podstaw”, ze znacznymi przeróbkami kodu i pewnymi zmianami funkcjonalnymi. Mozilla obiecała, że ​​aplikację e-mail nadal będzie można w pewnym stopniu dostosowywać, więc jeśli nie podobają Ci się wszystkie zmiany, niektóre z nich można łatwo cofnąć.

Pierwsza wersja beta nie zawiera wszystkich obiecanych zmian, ale jest o czym mówić. Zdefiniowane przez użytkownika hasła OpenPGP są teraz obsługiwane, panel folderów i menu kontekstowe zostały zaktualizowane, a wiele ikon zostało zastąpionych. Jest też lista poprawek błędów i drobnych zmian w interfejsie.

Jeśli chcesz spróbować, możesz pobrać wersję beta Thunderbirda 115 z oficjalnej strony. Jednak instalacja wersji beta zastąpi każdą obecną instalację Thunderbirda, a Mozilla zaleca wcześniejsze wykonanie kopii zapasowej profilu danych. Wersja beta wymaga systemu Windows 7 lub nowszego, macOS 10.12 lub nowszego albo dystrybucji Linuksa z GTK+ 3.14 lub nowszym.

źródło: Thunderbird

Czy ten post był pomocny?