Skip to content

Notatnik ma teraz zakładki w systemie Windows 11

1 de marzec de 2023
Notepad

Logo Notatnika Windows

Notatnik otrzymał już wiele aktualizacji w systemie Windows 11, ale Microsoft jeszcze nie skończył. Najnowsza aktualizacja systemu Windows 11 w końcu przenosi zarządzanie kartami do edytora tekstu, który istnieje od dziesięcioleci.

Microsoft rozpoczął testowanie kart w Notatniku w styczniu, potwierdzając wyciekły zrzut ekranu z końca 2022 roku. Funkcjonalność została ograniczona do kompilacji Windows Insider, ale teraz jest wdrażana na wszystkich komputerach z systemem Windows 11.

Karty w Notatniku umożliwiają otwieranie wielu plików tekstowych w tym samym oknie, a kliknięcie każdej karty zmienia otwarty dokument. Jest przycisk plusa (+) do tworzenia nowej karty, tak jak w większości przeglądarek internetowych, i możesz mieć kombinację okien i kart w razie potrzeby. Microsoft nie wprowadził żadnych przełomowych zmian od czasu wprowadzenia kart w kompilacjach Insider.

Aktualizacja Notatnika jest teraz wdrażana w systemie Windows 11, chociaż na komputerze prawdopodobnie najpierw musi być uruchomiona najnowsza aktualizacja 22H2. Jest to jedna z kilku funkcji, które Microsoft właśnie udostępnił wszystkim w systemie Windows 11, w tym Bing AI na pasku zadań i nagrywanie ekranu w narzędziu Snipping Tool.

Źródło: blog Windowsa

Czy ten post był pomocny?