Skip to content

Nowa klawiatura mechaniczna Corsair jest super cienka

5 de październik de 2022

Kiedy myślisz o klawiaturach mechanicznych, obraz, który pojawia się w umysłach większości ludzi, to gruba klawiatura z głośnymi klawiszami. Ta nowa klawiatura mechaniczna Corsair jest jednak dokładnie przeciwna temu poglądowi.

Corsair wypuścił teraz swoją mechaniczną klawiaturę K100 Air Wireless, ale gdybyśmy nie powiedzieli ci, że jest mechaniczna, prawdopodobnie byś nie był w stanie tego zgadnąć. Dzieje się tak, ponieważ ta nowa klawiatura wykorzystuje przełączniki Cherry MX Ultra Low Profile, które mają zaledwie 3,5 mm wysokości w porównaniu do zwykłych przełączników Cherry 18,5 mm. To sprawia, że ​​wyglądają bardziej jak klawisze nożycowe laptopa niż zwykła klawiatura mechaniczna.

  • Przełączniki Ultra Low Profile są używane przez kilka mechanicznych klawiatur, takich jak Alienware, aby uzyskać wrażenie mechaniczne przy jednoczesnym zachowaniu cienkiego profilu. Nie były one często używane na rzeczywistych klawiaturach stacjonarnych. Dzięki tym przełącznikom Corsair może sprawić, że klawiatura K100 Air Wireless ma zaledwie 11 mm grubości w najcieńszym miejscu i 17 mm w najgrubszym miejscu – dzięki czemu cała klawiatura jest cieńsza niż zwykły przełącznik Cherry MX.

    Nowa klawiatura mechaniczna Corsair jest super cienka

    Nie jest tani, kosztuje 280 dolarów. Ale jeśli możesz sobie na to pozwolić, możesz mieć bardzo cienką, ale nadal wysokiej jakości klawiaturę, która jest również wyposażona w oświetlenie RGB, częstotliwość odpytywania 8000 Hz przez USB (i 2000 Hz bezprzewodowo) i do 50 godzin Żywotność baterii przy włączonym oświetleniu RGB (i 200 godzin, gdy jest wyłączone).

    Źródło: Business Wire

    Czy ten post był pomocny?