Skip to content

Nowy program Outlook dla systemu Windows otwiera się na więcej osób

4 de marzec de 2023
microsoft outlook logo 675 1024x575 1

Microsoft od prawie roku publicznie testuje zupełnie nową aplikację e-mail Outlook dla systemu Windows, ale było to ograniczone do osób już w programie Office Insider. Microsoft jest teraz gotowy, aby wypróbować go więcej osób.

Oficjalny plan Microsoft 365 został zaktualizowany, aby wyjaśnić, że nowy Outlook dla Windows będzie dostępny dla każdego, kto przełączy przełącznik „Nowy Outlook” w prawym górnym rogu aplikacji, począwszy od kwietnia 2023 r. W tej chwili przełącznik jest widoczne tylko dla niejawnych testerów pakietu Office, umożliwiając użytkownikom przełączanie się między bieżącą starszą aplikacją Outlook a wersją, która ostatecznie ją zastąpi. To znak, że Microsoft chce uzyskać informacje zwrotne od szerszej publiczności, przygotowując się do pełnego wdrożenia.

Nowa aplikacja Outlook dla systemu Windows jest oparta na aplikacji sieci Web (Outlook.com) i początkowo brakowało jej wielu kluczowych funkcji — między innymi obsługi trybu offline, IMAP i POP. Aplikacja przypomina również hybrydę aplikacji internetowej Outlook i programu Outlook na komputery stacjonarne, z bardziej nowoczesnym wyglądem i kilkoma nowymi funkcjami.

Nadal nie wiadomo, kiedy Microsoft zacznie całkowicie zastępować starego Outlooka nową aplikacją lub czy nowy Outlook ostatecznie pojawi się na Macu. Firma Microsoft dokonała przeglądu aplikacji na komputery Mac w 2019 r., a przejście z dobrze wykonanej aplikacji natywnej do internetowego interfejsu użytkownika może oznaczać obniżenie wersji.

Nowy Outlook będzie nadal ograniczony do osób, które mają już Outlooka w subskrypcji Microsoft 365, przynajmniej w najbliższej przyszłości.

Źródło: Mapa drogowa platformy Microsoft 365

Czy ten post był pomocny?