Skip to content

Oryginalny Google Chromecast nie otrzyma więcej aktualizacji

1 de czerwiec de 2023
52766618209 c6f719481c o 1

Osoba trzymająca pilota do Chromecasta przed telewizorem z otwartą Google TV

Znamy je dzisiaj jako klucze sprzętowe Smart TV, które umożliwiają strumieniowe przesyłanie ulubionych programów i filmów przez Google TV, ale Chromecasty miały znacznie prostszy początek. Urządzenie, od którego wszystko się zaczęło, wprowadzone na rynek w 2013 roku, po 10 latach jest po cichu niszczone.

Jak po cichu ogłosiło Google, oryginalny Chromecast nie jest już obsługiwany. Firma umieściła powiadomienie na kilku swoich stronach pomocy technicznej, mówiąc, że „wsparcie dla Chromecasta (1. generacji) zostało zakończone”. Samo powiadomienie brzmi, że „urządzenia te nie otrzymują już aktualizacji oprogramowania ani zabezpieczeń, a Google nie zapewnia dla nich pomocy technicznej. Użytkownicy mogą zauważyć spadek wydajności”. Zasadniczo nie są one całkowicie obsługiwane przez Google w momencie pisania.

Aby być uczciwym wobec Google, to urządzenie cieszyło się wyjątkowo długą żywotnością. Z drugiej strony było to urządzenie barebone, przypominające pendrive’a, które pozwalało tylko na przesyłanie strumieniowe wideo i treści ze smartfona do telewizora z telefonu, dokładnie wtedy, gdy strumieniowanie zaczęło się łapać. Koncepcja Chromecasta zmieniała się na przestrzeni lat, ostatecznie stając się tym, czym są dzisiaj. Ale zanim to się stało, były z natury dość proste.

Jeśli go posiadasz, nie przestanie on natychmiast działać, ale nie powinieneś już oczekiwać aktualizacji ani aktywnego wsparcia ze strony Google. Możesz dostać jeden z nowszych Chromecastów, który i tak prawdopodobnie zapewni Ci wygodniejsze wrażenia.

Źródło: 9to5Google
Przez: The Verge

Czy ten post był pomocny?