Skip to content

Pepsi otrzyma pierwszą partię elektrycznych półciężarówek Tesla 1 grudnia – Recenzja Geek

7 de październik de 2022
7b4e37bb

Naczepa Tesla zaparkowana w doku załadunkowym w nocy.

Pepsi trafi do księgi historii pojazdów elektrycznych, gdy 1 grudnia otrzyma pierwsze całkowicie elektryczne naczepy Telsa. tweet przez dyrektora generalnego Tesli Elona Muska. Najbogatszy człowiek na świecie podążył za tweetem, pisząc, że pojazdy mają zasięg 500 mil i są „super fajnie się prowadzi”.

Insider biznesowy donosi, że Pepsi zamówił 100 pojazdów elektrycznych i wprowadzi je do użytku do końca 2022 roku. To wdrożenie spełnia obietnicę Muska z kwietnia, kiedy napisał na Twitterze, że ciężarówki zostaną wysłane w tym roku. Chociaż dzieje się to po latach niespełnionych obietnic ze strony Tesli dotyczących naczepy EV. Firma po raz pierwszy ogłosiła pojazdy w 2017 r., a wstępna docelowa premiera nastąpi w 2019 r. Od tego czasu producent kilkakrotnie opóźniał wprowadzenie na rynek. Dopiero tego lata ujrzeliśmy prawdziwy półciężarówka Tesli.

Chociaż model o zasięgu 500 mil jest tym, który Pepsi otrzyma w grudniu, nie jest to jedyny, który Telsa wprowadzi na rynek. Firma produkuje również modele o zasięgu 300 mil, które kosztują nieco mniej. Wersja 500 mil kosztuje około 180 000 USD na ciężarówkę, podczas gdy wersja 300 mil kosztuje około 150 000 USD.

Tesla twierdzi, że nowe elektryczne naczepy są w większości bezobsługowe. Firmy korzystające z samochodów ciężarowych mogą spodziewać się oszczędności 200 000 USD co dwa lata na jednej ciężarówce. Według Telsy, naczepy EV czerpią moc z czterech silników elektrycznych tylnej osi i przewożą do 36 ton ładunku.

Źródło: Insider biznesowy

Czy ten post był pomocny?