Skip to content

Poznaj DuraCOR Pi, komputer Raspberry Pi klasy wojskowej — Recenzja Geek

15 de marzec de 2022
85920d0e 1024x576 1

Jeśli kosmiczne Astro Pi nie jest dla Ciebie wystarczająco trudne, może nadszedł czas, aby sprawdzić DuraCOR Pi. Ten komputer klasy wojskowej, który działa na module Raspberry Pi Compute 4, został opracowany przez Curtiss-Wrighta. Wiesz, producent, który słynie z dostarczania samolotów dla Sił Zbrojnych USA.

Curtiss-Wright sprzedaje DuraCOR Pi jako wytrzymały, mały „komputer misyjny” dla przemysłu obronnego i energetycznego. Jest w pełni kompatybilny z Raspberry Pi HAT i obsługuje Ethernet, Wi-Fi i Bluetooth.

Moduł Raspberry Pi Compute 4.

Aby wzmocnić swoją wytrzymałość, DuraCOR Pi osłania interfejs HAT zestawem złączy MIL-STD-38999, które chronią przed kurzem i innymi cząstkami. Sama obudowa ma również klasę wodoodporności IP67 oraz ekranowanie przed zakłóceniami elektronicznymi — coś, co może być zawsze obecne w trudnych warunkach przemysłowych, takich jak zakłady naftowe i gazowe.

A oto dziwna rzecz; Curtiss-Wright mówi, że DuraCOR Pi jest idealny do systemów noszonych i pojazdów. Myślę, że to ma sens; w końcu DuraCOR Pi może znaleźć zastosowanie w wojsku i posiada różnego rodzaju certyfikaty trwałości (MIL-STD-704F, MIL-STD-1275D, MIL-STD-461F i RTCA/DO-160).

Większość ludzi nie potrzebuje DuraCOR Pi, chociaż może to być interesująca platforma programistyczna dla tych, którzy interesują się ultrawytrzymałymi, przenośnymi komputerami. Ceny są tajemnicą, ale możesz poprosić Parvus o wycenę.

Czy ten post był pomocny?